گوگل 227

یکشنبه، ۲۴ آبان ۹۴ - ۰۵:۴۰

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

تا امروز گوگل افتخار داشت تابگوید پس از ۱٫۲ میلیون مایلی که ماشین های بدون راننده ما طی کرده اند، هرگز جریمه نشده اند. ولی اوضاع همیشه بر وفق مراد پیش نمی رود، امروز یکی از همین خودرو های خود ران گوگل، توسط پلیس جریمه شد آن هم به دلیل عبور از معابر با سرعت کمتر از حد مجاز!

600

همچنین گوگل در جواب به David E. Weekly که این خبر را  توئیت کرده بود در صفحه گوگل پلاس نوشت:

قطعاً خودروهای دیگر هرگز برای سرعت پایین جریمه نخواهند شد! مسئول پروژه ماشین‌های خودران گوگل توضیح داد ما آگاهانه سرعت خودروهای بدون راننده را روی ۴۰ کیلومتر در ساعت محدود کرده‌ایم تا همواره قابل دسترس باشند و موجب ترس سایر اتومبیل‌های مجاور در خیابان نشوند.

لازم به ذکر است خودروهای بدون راننده گوگل این مجوز را دارند که در ایالات مانتین ویو و تگزاس، حداکثر با سرعت ۲۵ مایل در ساعت حرکت کنند و علت جریمه شدن این خودرو نیز عبور از محوری با حداقل سرعت ۳۵ مایل در ساعت بوده است، یعنی این خودرو در حقیقت وارد منطقه ممنوعه شده زیرا طبق مجوز با حداقل سرعت مجاز در آن معبر هم خوانی نداشته است! وقتی هم که افسر پلیس متوجه می‌شود به خودرو بدون راننده هم رحم نمی‌کند و ابتدا آن را متوقف کرده و پس از تماس با اپراتورهای آن این جریمه را اعلام می‌دارد.

همواره نگرانی‌های زیادی برای امنیت عابران وجود داشته است که این خودروها طی یک اتفاق ناگهانی آسیبی به عابران وارد نکنند، به همین علت همواره پلیس محلی به طور مرتب با گوگل نشست‌هایی را برگزار می‌کند تا از ایمنی رفت و آمد این خودروها اطمینان حاصل کند. نظر شما چیست آیا این اولین قدم پلیس برای جریمه خودروهای خود ران خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi