چهارشنبه، ۱۸ شهریور ۹۴ - ۱۱:۳۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

دوربین از جمله امکاناتی است که با معرفی آیفون های جدید همواره در کانون توجه رسانه ها و مخاطبان قرار می گیرد و دوربینی که در آیفون های جدید به کار گرفته شده نیز از این قاعده مستثنی نیست.رزلوشن دوربین ۱۲ مگاپیکسلی این دو محصول در قیاس با دوربین های ۸ مگاپیکسلی نسخه های سال ۲۰۱۲ تا به امروز، بهبودی قابل توجه محسوب می شود.

اپل همچنین اظهار داشته که سیستم فوکوس خودکار این دوربین بهبود قابل ملاحظه ای یافته است و برای آنکه تصاویر کیفیت رنگ بهتری داشته باشند، پیکسل های آن نیز نسبت به نسخه قبلی بهبود یافته اند.ناگفته نماند که آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس هر دو قابلیت فیلم برداری با کیفیت ۴K را دارند که دستگاه های مبتنی بر iOS نخستین باراست که به چنین قابلیتی مجهز می شوند.

دوربین جلویی این دو دستگاه به حسگر ۵ مگاپیکسلی بهبود یافته که در مقایسه با نسخه های قبلی این محصول بهبودی قابل توجه به شمار می رود. علاوه بر این، کل نمایشگر آیفون این قابلیت را دارد که روشن شده و نقش فلاش LED را برای گرفتن سلفی ایفا کند که در وهله نخست قابلیتی بی فایده به نظر می آید اما قطعا از فلاش LED به کار گرفته شده در سطح رویی دیگر تلفن های هوشمند نظیر موتو اکس بهتر عمل می کند.

اپل جزئیات زیادی را در مورد لنز این دوربین جدید مطرح نکرده اما ظاهرا سطح پشتی دستگاه مجددا شکل ناهموار گذشته اش را پیدا کرده و این یعنی آیفون جدید کاملا روی سطوح صاف نمی نشیند.در مورد نرم افزار هم باید بگوییم که اپل در حال معرفی قابلیتی تازه به نام Live Photos است که ویدئوهای کوتاه را با عکس های شما ترکیب کرده و از آنها ویدئو کلیپ می سازد.

این ویژگی شباهت زیادی به قابلیت Zoe در تلفن هوشمند One M7 اچ تی سی دارد؛ بدان معنا که چند لحظه قبل و بعد از گرفتن عکس از سوژه شما فیلم می گیرد و هر زمان که دکمه شاتر را فشار دهید کلیپی کوتاه را تهیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi