چهارشنبه، ۱۱ شهریور ۹۴ - ۰۱:۰۸

درایو های SSD در سال ۲۰۱۵ با توجه به کاهش قیمت و ارائه فناوری های جدید مانند چیپ ست حافظه سه بعدی با حداکثر ۴۸ لایه چیپ ست، سبب استقبال بیشتر کاربران گردیده و تعویض هارد دیسک یا خریداری یک درایو اس اس دی در برنامه بسیاری از آنها قرار گرفته است. در حال حاضر برخی برندها به عنوان تولید کننده چیپ ست حافظه NAND و برخی به عرضه کننده نهایی SSD در بازار حضور دارند و هر کدام به افزایش میزان فروش خود فکر می کنند. جدیدترین آمار منتشر شده توسط موسسه TrendFocus نشان می دهد که کدام برند در حال حاضر پر فروش ترین برند SSD در بازار به شمار می رود.

ed8701bd56276bf1432d26358a1d41c9_L

سامسونگ در حال حاضر تلاش ویژه و مضاعفی برای دستیابی به فناوری های جدید و انحصاری در تولید درایو اس اس دی دارد و از سوی دیگر کارایی بالا و قیمت بسیار مناسب محصولات این شرکت سبب افزایش میزان فروش این شرکت گردیده است.

8a

طبق اعلام موسسه TrendFocus برند سامسونگ با توجه به تعداد SSD فروخته شده، سهم ۴۳٫۸ درصدی بازار را در اختیار گرفته است. کمپانی Kingston با سهم ۱۰٫۷ درصدی نزدیک ترین رقیب سامسونگ به شمار می رود که اختلاف حدود ۴ برابری این دو در نوع خود بسیار جالب است. پس از کینگستون، کمپانی SanDisk با ۹٫۳ درصد و Intel با ۸٫۱ درصد در مکان های سوم و چهارم حضور دارند. لیست منتشر شده بر اساس حجم حافظه تولید شده نیز دسته بندی می گردد که در این لیست نیز سامسونگ با ۴۶٫۳ درصد در مکان اول قرار دارد. پس از برند چشم بادامی، کمپانی اینتل با ۱۰ درصد و SanDisk با ۸٫۵ درصد در مکان های بعدی قرار دارند. لیست موسسه TrendFocus شامل تولیدات نهایی عرضه شده در بازار و همچنین تولیدات OEM برای سایر شرکت ها می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi