سه شنبه، ۰۳ شهریور ۹۴ - ۰۹:۲۶

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

ویندوز ۱…ویندوز ۲…ویندوز ۳….ویندوز ۹x…. و رسیدیم به ویندوز ۹۵ که امروز بیستمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد. همان سیستم عاملی که به گفته برخی صاحب نظران یک انقلاب بود و باعث پیشرفت بسیاری در زمینه های مختلف کامپیوتر های خانگی شد. 

Screen-Shot-2015-08-24-at-11.09.30-PM-710x434

۲۴ آگوست سال ۱۹۹۵ دقیقا ۲۰ سال پیش، شرکت مایکروسافت اولین نسخه عمومی از ویندوز ۹۵ را منتشر کرد. شبیه ترین ویندوز به چیزی که هم اکنون در دستگاه های مایکروسافتی‌مان داریم، این نسخه است.یک انقلاب بزرگ که به دست بیل گیتس شکل گرفت و نباید انکار کرد که حتی ویندوز ۱۰، هر چه دارد از این نسخه است.جالب است بدانید هر پک ویندوز ۹۵، ۲۱۰ دلار قیمت داشت.

امروز، نه مایکروسافت همان شرکت ۲۰ سال پیش است، نه کارمندان و نه حتی دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم. نمی‌دانم، شما فکرش را می‌کردید شرکتی که در سال ۱۹۹۵، ۵.۹ میلیارد دلار قیمت داشت و نزدیک به ۱۷.۸۰۰ کارمند داشت، هم اکنون نزدیک به ۹۳.۶ میلیارد دلاری شده باشد و صد البته 117,354 کارمند داشته باشد؟البته در آن زمان هم مایکروسافت یک شرکت بزرگ بود و شاید بتوان گفت با عرضه این نسخه آینده دستگاه های پی سی را تغییر داد؛ بزرگ ترین تغییرات و ایده ها از زمان عرضه ویندوز نسل اول؛ این شعار ویندوز ۹۵ بود.

بیل گیتس، مدیرعامل آن زمان مایکروسافت، طی مصاحبه ای در تعطیلات آگوست؛ با یکی از رسانه های انگلیسی زبان این نسخه را یک معجزه خوانده بود و فراگیر شدن آن را یک انقلاب.استیو بالمر مدیرعامل بود؛ استیون سینوفسکی نیز به ترسیم استراتژی‌های کمپانی می‌پرداخت و همچنین در حال توسعه ویندوز ۸ و نهمین نسخه از اینترنت اکسپلورر بود.تا همین چند ماه پیش انتظار می‌رفت ویندوز ۱۰ همزمان با سالگرد تولـد ۲۰ سالگی این نسخه از ویندوز عرضه شود که اینگونه نشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi