شنبه، ۱۰ مرداد ۹۴ - ۰۹:۱۲

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

کانن دوربین چندکاره‌ی ME20F-SH را معرفی کرده که بیشینه حساسیت ISO آن ۴ میلیون است. با وجود چنین حساسیتی می‌توان به جرات گفت که این دوربین قادر است در تاریک‌ترین محیط‌ها نیز به ثبت تصویر بپردازد.

b0f3e77ac19aa21e533bc25efd91306f_XL

کانن دوربین چند کاره‌ای معرفی کرده که حساسیت سنسور آن در حالت حداکثری به بیش از ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون می رسد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط کانن ای دوربین قادر است در محیط‌هایی با نور کمتر از ۰.۰۰۰۵ شمع بر متر مربع (lux) به ثبت ویدیوی فول اچ‌دی بپردازد. برای درک بهتر قدرت این دوربین بهتر است بدانید که روشنایی محیط در زمان شب با آسمان صاف و نور کامل مهتاب بین ۰.۲۷ تا ۱.۰ شمع بر متر مربع است. در شب‌های ابری که ماه نقش کمرنگی در روشنایی هوا دارد، میزان روشنایی به ۰.۰۰۰۱ شمع بر متر مربع می‌رسد. این دوربین قادر است در چنین محیط‌هایی تصاویری را ثبت کند که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست.

دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000

کانن به این موضوع اشاره کرده که می‌توان این دوربین را در کابردهایی نظیر ثبت فیلم‌های سینمایی، مستندهای حیات وحش و کاربردهای امنیتی مورداستفاده قرار داد. سنسور ۳۵ میلی متری فول فریم CMOS مورد استفاده در این دوربین در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و در آن زمان نیز به خاطر قابلیت‌های خارق العاده‌اش در ثبت تصاویر در محیط‌های کم نور تحسین بسیاری را به خود جلب کرده است.

نمونه تصویر ثبت شده با دوربین کانن با حساسیت سنسور 4٫000٫000

راز عملکرد فوق العاده‌ی ME20F-SH در سایز پیکسل‌های سنسور است. براساس اطلاعات ارائه شده سایز هر پیکسل ۵.۵ برابر بزرگ‌تر از سایز پیکسل‌ها در دوربین‌ها با لنز‌های قابل تعویض (DSLR) است.خریداران این دوربین می‌توانند تمام لنز‌های سری EF را به همراه این دوربین مورد استفاده قرار دهند. این دوربین از وجود ترمینال‌های HDMI و ۳G/HD-SDI بهره می‌برد.کانن دوربین مورد نظر را از دسامبر سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد کرد. این دوربین با توجه به قابلیت‌هایش چندان نیز ارزان نیست. برچسب قیمت این دوربین ۳۰٫۰۰۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi