اپل 172

چهارشنبه، ۰۳ تیر ۹۴ - ۱۱:۱۷

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

apple-ios-9

اپل امروز دومین بتای iOS 9 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. تنها دو هفته بعد از معرفی سیستم‌عامل جدید در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی ۲۰۱۵ اپل و ارائه اولین بتا، دومین بتا از این سیستم‌عامل منتشر شده است. این آپدیت دارای بیلد ۱۳A4280e است و به عنوان یک آپدیت OTA موجود است و هم‌چنین این نسخه برای دانلود از مرکز توسعه‌دهندگان اپل  موجود است. اپل علاوه بر ارائه این آپدیت، ابزار Xcode 7 بتا ۲ را منتشرکرده است.

تغییرات صورت‌گرفته در iOS 9 بتا ۲ نشان می‌دهند که این آپدیت بسیاری از باگ‌ها و مشکلات را که در اولین بتا وجود داشتند را رفع‌کرده است. اتصال AirPlay بهبودیافته است، تغییردادن رمزعبور در بخش خانواده تنظیمات iCloud اکنون کار می‌کند، ریستورکردن یک بک‌آپ درست‌شده در iOS 9 سریع‌ترشده است، برنامه Mail دیگر در هنگام پرینت یک پیام کرش نمی‌کند و کیبوردهای شخص‌ثالث در نتایج جستجو کار می‌کند.

با این‌حال، هنوز مشکلاتی در این نسخه بتا وجود دارد. تماس‌های فیس‌تایم در آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس و آیپد ایر ۲ کار نمی‌کند، دانگل‌های ویدیو لایتینگ کار نمی‌کند، قفل اکتیویشن ممکن است بگوید که وقتی فعال‌نشده برای اپل واچ اکتیوشده است، ایجاد‌کردن یک اپل آی‌دی با برنامه گیم‌سنتر ممکن است باعث کرش‌شدن شود، واردشدن به یک حساب آیتونز وقتی که با ۲fa از بکآپ ریستورانجام می‌شود، می‌تواند درهنگام ارسال یک کد تاییدیه، گیر کند، برنامه موزیک، تب موزیک را نشان نمی‌دهد. علاوه بر این مشکلات، مشکلات دیگری نیز وجود دارد.

یادداشت‌ها، نقشه‌ها و Mail بهبودیافته‌اند. نام سرویس پرداخت اپل (Apple Pay) به Wallet تغییرکرده است و مالتی‌تسکینگ تقسیم صفحه برای آیپد اکنون با یک کیبورد دارای نمای جدیدی‎‌‌شده است. علاوه بر این تغییرات جدید، عملکرد iOS 9 بهبودیافته است. علاوه بر بهینه‌سازی باتری، دستگاه‌های iOS یک ساعت عمر باتری بیش‌تری دریافت می‌کنند و حالت Low Power اضافه‌شده است. دانلودکردن آپدیت‌ها فضای کم‌تری می‌خواهد و تمام دستگاه‌هایی که iOS 8 را اجرا می‌کنند، می‌توانند iOS 9 را نیز پشتیبانی کنند.

iOS 9 هم‌اکنون برای توسعه‌دهندگان موجود است اما اپل درنظر دارد تا بتای عمومی iOS 9 را در ماه بعد قبل از عرضه نسخه نهایی نرم‌افزار در پاییز عرضه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi