شنبه، ۳۰ خرداد ۹۴ - ۰۸:۵۳

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

wifi

اگر می خواهید بدانید چگونه، باید بگوییم که این پست در یک هواپیمای بویینگ و در ارتفاع ۳۶۰۰۰ پا از سطح اقیانوس اطلس نوشته شده است. سحر و جادوست؟! خیر. باید بگوییم که اکنون بسیاری از شرکت های هواپیمایی به مسافران خود اینترنت وای فای، می دهند. آن ها این کار را به لطف ماهواره ها و یا آنتن های سلولار ۳G و یا ۴G زمینی انجام می دهند.البته باید این مطلب را بیان کنیم که دسترسی به اینترنت در هواپیماها هنوز امری کاملا لوکس تلقی می شود. در بیشتر موارد شما برای داشتن این اینترنت در پروازهایتان، مجبور به پرداخت مبلغی بین ۵ تا ۱۰ دلار برای یک ساعت هستید. اما همانطور که می دانید این هزینه برای سرگرم نگه داشتن شما در طول سفر کافی نیست و در یک سفر معمول، شما باید در حدود ۳۰ دلار برای این کار هزینه کنید.اما حالا می خواهیم به شما بگوییم که در کنار مورد بالا، آیا می دانستید که خطوط هواپیمایی معدودی هم در دنیا وجود دارند که اینترنت وای فای را به صورت رایگان به مسافرانشان در طول پرواز می دهند؟! بله. چنین شرکت هایی وجود دارند و  این اینترنت را هم خوشبختانه به تعدادی از مسافران خاص محدود نکرده اند.پس بهتر است که با این شرکت ها آشنا شوید تا اگر دفعه بعد، قصد سفر با یکی از این هواپیماهای این شرکت ها را داشتید، گوشی خود را فول شارژ کرده و در طول سفر از این اینترنت رایگان لذت ببرید.

این شرکت ها عبارتند از :

Norwegian_Air_Shuttle_Boeing_737-300_Pichugin

Norwegian Airlines

خطوط هواپیمایی نروژ که اینترنتی با پهنای باند زیاد و با سرعت بالا را در طول پروازهای اروپایی به مسافرانش می دهد. این خدمات در پروازهای با هواپیمای بویینگ ۷۳۷-۸۰۰ موجود است.

wb20yrs0215-jetblue-b

JetBlue

هواپیمای ایرباس  ۳۲۱s و بسیاری از ایرباس های A320 در این شرکت هواپیمایی در طول پرواز، مجهز به اینترنت وای فای رایگان برای مسافران هستند. البته باید بگوییم که گزینه دسترسی آزاد به اینترنت در هواپیماهای این شرکت با محدودیت هایی همراه است که اگر شما بخواهید از شر آن ها خلاص شوید و به اینترنت با بالاترین سرعت دسترسی داشته باشید، باید کمی هزینه کنید و یک کارت اینترنت ویژه با رمز عبور اینترنت در این هواپیما تهیه کنید.

2613

Hongkong Airlines

شرکت هواپیمایی هنگ کنگ برای ایرباس های A330-200 لندن به هنگ کنگ اینترنت وای فای رایگان می دهد. سرعت اینترنت در این هواپیما خوب است، ولی برای کسانی که برای اتصال از رمز عبور رایگان استفاده می کنند، محدودیت هایی وجود دارد.

Air_China_B747-4J6_B-2447_EDDS_01

Air China

در پرواز هواپیماهای این شرکت،  محدودیت هایی در استفاده مسافران از اینترنت وجود دارد. مسافران در این پروازها نمی توانند با اسمارت فون هایشان به اینترنت متصل شوند، ولی مشکلی در استفاده اینترنت برروی لپ تاپ ها و تبلت ها برای مسافران وجود ندارد.

Nok_Air_Boeing_737-400_Prasertwit-1

Nok Air

این شرکت دسترسی به اینترنت وای فای رایگان را در کلیه پروازهای داخلی تایلند برای هواپیماهایش فراهم می کند. اگرچه این سرویس، تنها برروی دو هواپیمای این شرکت، فعلا برقرار است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi