سه شنبه، ۱۹ خرداد ۹۴ - ۱۲:۱۵

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Screen_Shot_2015-06-08_at_3.57.02_PM.0.0-w600

اپل اکنون بیش از هر زمان دیگری می خواهد تا کاربران اندروید را ترغیب نماید تا به پلتفرم نرم افزاری خود به نام iOS مهاجرت کنند. این کمپانی پیشتر نیز راهنمای قدم به قدم برای تعویض یک موبایل اندرویدی به iOS را منتشر نموده بود اما اکنون اپلیکیشنی می سازد تا بر روی پلتفرم اندروید نصب گشته و سپس کاربر بتواند همه مخاطبین، ایمیل ها، حساب های کاربری ایمیل و سایر محتوای رسانه ای را به iOS 9 انتقال دهد؛ لازم به ذکر است که این انتقال به شکل بی سیم صورت می پذیرد.

اپلیکیشن مذکور که البته در نطق اصلی مراسم WWDC اشاره ای به جزییاتش نشد، «Move to iOS» نام دارد. جدا از انتقال محتوای موبایل اندرویدی کاربر، این اپلیکیشن به اپ های موجود در تلفن همراه نیز نگاهی انداخته و پس از انتقال محتوا، در خصوص اپ های رایگان نظیر توئیتر و فیسبوک، به شما پیشنهاد نصب آنها را در iOS می دهد.

از طرف دیگر اگر اپلیکیشنی غیر رایگان را در پلتفرم اندروید خریداری نموده اید، پس از انتقال به iOS، اپ های مشابه و یا همان اپلیکیشن ها در پلتفرم جدید، به «wish list» اپل آی دی شما اضافه می گردند.

هنوز نحوه کارکرد این اپلیکیشن به نمایش کشیده نشده و نمی توان گفت دقیقا به چه شکل و به چه اندازه خوب کار می کند؛ گفته می شود اپل آن را همزمان با ارائه iOS 9 در پاییز به دست کاربران خواهد رساند.

در هر صورت پیام این شرکت همچنان بسیار واضح است؛ اگرچه اهالی کوپرتینو برای اولین بار یکی از سرویس های خود را در اندروید نیز ارائه می دهند اما باز هم ماموریت بزرگ خود را، علاقه مند کردن کاربران اندروید به پلتفرم خود می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi