یکشنبه، ۱۷ خرداد ۹۴ - ۰۸:۰۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

فایرفاکس
یکی از قابلیت‌های فایرفاکس، پشتیبانی از مرور صفحات وب به‌صورت برگه‌ای است، به این صورت که وجود تب‌ها در مرورگر موجب راحتی کار در هنگام مرور صفحات وب شده، اما این مرورگر برای راحت‌ترشدن کار کاربران، به ساخت ترفندهایی پرداخته که در اینجا شما را با چند نمونه آن آشنا می‌کنیم.
چگونه در صورت ری‌استارت، تب و صفحه‌های باز را نگه داریم؟
یکی از مشکلاتی که در مواقع بسته شدن صفحات وب ایجاد می‌شود، از دست دادن و پیدا کردن صفحات باز است. فایرفاکس با استفاده از قابلیتی که دارد این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در صورت بسته شدن صفحات، همواره پنجره‌ها و تب‌ها را در همان حالتی که هستند به هنگام خروج از فایرفاکس ذخیره کنید و آنها را پس از باز کردن مجدد به همان شکل در اختیار داشته باشید. برای فعال‌سازی این قابلیت، از قسمت (Tools) به بخش (Options) بروید. در تب (Main) قسمت‌ (When Firefox starts) را روی(Show my windows and tabs from last time)‌ تنظیم کنید.
انتخاب یک تب خاص با استفاده از کیبورد
زمانی که تعداد زیادی تب باز کرده‌اید، برای سریع‌تر شدن کار، نرم‌افزار فایرفاکس قابلیتی را برای کاربر فراهم کرده که با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد می‌توانید به‌سرعت به تبی که مد نظرتان است بروید و در وقت خود صرفه‌جویی کنید؛ البته به این شرط که صفحه مورد نظرتان را از میان صفحات بشناسید. این روش بدین صورت است که با فشار دادن کلید (Ctrl) و شماره تب مورد نظر به آن تب بروید. برای مثال، با فشردن کلیدهای (Ctrl+1) به اولین تب خواهید رفت و با فشار دادن کلیدهای (Ctrl+9) به تب نهم می‌روید.
در فایرفاکس می‌توانید با استفاده از کلید ترکیبی (Ctrl+Tab) به‌راحتی بین تب‌ها گردش کنید.
چگونه نتیجه جست‌وجو را در صفحه جدید ببینیم؟
در صورتی که از قسمت جست‌وجوی فایرفاکس (در بالا سمت راست مرورگر) استفاده کنید، نتیجه جست‌وجو در همان صفحه‌ نمایش داده می‌شود. برای اینکه این نتایج در یک صفحه جدید باز شود می‌توانید از چند روش استفاده کنید.
روش اول یا ساده‌ترین روش این است که پس از تایپ عبارت مورد جست‌وجو کلید وسط ماوس را روی تصویر ذره‌بین در سمت راست قسمت جست‌وجو فشار دهید، تا نتایج در صفحه‌ای جدید نمایان شود.
روش دوم اینکه به جای فشردن (Enter) پس از وارد کردن عبارت، کلیدهای ترکیبی (Alt+Enter) را بزنید تا نتایج جست‌وجو در تبی جدید نمایش داده شود.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    logo-samandehi