چهارشنبه، ۱۳ خرداد ۹۴ - ۱۰:۲۲

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Ravelry
اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از شبکه‌های اجتماعی به‌صورت تخصصی استفاده می‌کنید و با هدف مشخص وارد این فضاها می‌شوید، بهتر است با Ravelry هم آشنا شوید.

این شبکه اجتماعی که در می ۲۰۰۷ فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد، تمام خدمات و سرویس‌های اجتماعی آنلاین را به‌صورت رایگان ارایه می‌دهد. موضوع اصلی شبکه اجتماعی Ravelry هنرهای مربوط به نخ است و برای علاقه‌مندان به بافندگی، قلاب‌بافی، ریسندگی و نساجی امکانات ویژه‌ای ارایه می‌دهد. اعضای این پلتفرم می‌توانند آخرین ایده‌ها یا آثار خلق شده را با یکدیگر به‌اشتراک بگذارند، در مورد پروژه‌های خود با دیگر کاربران مشورت کنند، کلکسیون‌های ارایه‌شده در زمینه‌های مختلف را در اختیار بگیرند و لوازم مورد نیاز خود،‌ از انواع نخ گرفته تا ابزارهای بافندگی را به‌صورت مستقیم خریداری کنند.
ایده اصلی این شبکه اجتماعی مربوط به زن و شوهری با نام جسیکا و کِیسی فوربز می‌شود که در سال ۲۰۰۷ میلادی به این نتیجه رسیدند که می‌توانند فعالیت‌های خود در زمینه بافندگی را با مردم جهان به‌اشتراک بگذارند و برای ارایه محصولات هرچه بهتر، از ایده‌های مختلف در این زمینه کمک بگیرند. آنها در این زمینه از دیگر هنرمندان هم کمک گرفتند و در نهایت پلتفرمی را با نام Ravelry راه‌اندازی کردند. این زن و شوهر در توضیحات شبکه اجتماعی خود نوشتند: « Ravelryیک فضای اختصاصی برای علاقه‌مندان به بافندگی با میله، بافندگان، دوزندگان، طراحان ریسندگی و … محسوب می‌شود که بتوانند به بهترین شکل از الیاف استفاده کنند و اطلاعات خود را با جهانیان به‌اشتراک بگذارند. این تنها فضای تخصصی برای علاقه‌مندان به حرفه بافندگی در سراسر جهان محسوب می‌شود».
شبکه اجتماعی Ravelry علاوه بر اینکه امکان گفت‌وگو پیرامون صنایع دستی مرتبط با بافندگی را برای کاربران جهانی فراهم می‌کند، یک فضای تجاری کوچک را هم ارایه کرده که کاربران می‌توانند محصولات خود را در آن به فروش برسانند. در این فضا امکان تبلیغات سایت‌ها، صنایع دستی و … فراهم شده است و امکان فروش تمامی محصولات در این زمینه وجود دارد. توجه کاربران جهانی به این بخش تجاری به‌قدری افزایش یافته است که بسیاری از مراکز بازاریابی هم در آن حضور دارند و برای فروش این قبیل محصولات تلاش می‌کنند.
اطلاعات در Ravelry از طریق تب‌های مختلف مدیریت می‌شوند و مشترکان می‌توانند برحسب نوع محصولی که به آن علاقه‌مندند، محتوای مرتبط را به‌اشتراک بگذارند. از جمله قابلیت‌های جدید این شبکه اجتماعی می‌توان به ایجاد گروه‌های تخصصی اشاره کرد تا افراد بتوانند به راحتی فعالیت حرفه‌ای مورد نظر خود را دنبال کنند. این شبکه اجتماعی امکان اشتراک متن، عکس، تصویر و صدا را فراهم می‌کند.
نشریه فوربز چندی پیش در گزارشی اعلام کرد که Ravelry موفق‌ترین نمونه برای زبان‌های برنامه‌نویسی Ruby و Rails محسوب می‌شود و این شبکه اجتماعی تنها عاملی است که محبوبیت جهانی دو فناوری مذکور را موجب شده است. خانم و آقای فوربز با ایده خلاقانه خود هم‌اکنون موفق شدند نزدیک به ۳۰ میلیون کاربر جهانی را تحت پوشش خود قرار دهند و در سیستم امتیازدهی الکسا رتبه ۲۳۳۴ را کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi