computex 192

سه شنبه، ۱۲ خرداد ۹۴ - ۰۳:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

03_w_600

کمپانی SanDisk در نمایشگاه کامپیوتکس از فلش مموری‌ جدید Ultra USB 3.0 خود با ظرفیت بی‌سابقه‌ی ۲۵۶ گیگابایت رونمایی کردفلش مموری جدید SanDisk با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت، سرعت تبادل اطلاعاتی برابر ۱۰۰ مگابایت در ثانیه دارد و کمپانی SanDisk عرضه‌ی این فلش مموری‌ها را با گارانتی ۵ ساله آغاز می‌کند. همچنین این محصولات به همراه برنامه‌ی اختصاصی SecureAccess کمپانی SanDisk عرضه خواهند شد که به موجب آن می‌توان برای فایل‌های ذخیره‌سازی شده‌ی خود در این فلش مموری رمز عبور تعیین کرد. برنامه‌ی SecureAccess یک ابزار رمزگذاری داخلی ۱۲۸ بیتی محسوب می‌شود. علاوه بر این ابزار، برنامه‌ی RescurePRO نیز به همراه آن عرضه خواهد شد.

در روش پیاده‌سازی iNAND که کنترلر و گیت NAND به طور یکپارچه دسته‌بندی می‌شوند، سایز و اندازه‌ی نهایی فلش مموری به طرز چشمگیری کاهش یافته و از تولید گرمای بیش از اندازه در آن جلوگیری می‌کند. همچنین میزان شدت بار و انرژی جاری در این فلش مموری‌ها در محدوده‌ی استاندارد USB 3.0 قرار گرفته و از آن تجاوز نمی‌کند. این موضوعات سبب می‌شود که تولید حرارت در فلش مموری کاهش یافته و نهایتا عمر و بازده آن افزایش یابد. پیش از این هم نمونه‌هایی از فلش مموری‌هایی با ظرفیت بالا ارائه شده بود، اما این فلش مموری‌ها به دلیل تولید حرارت کنترل نشده و بیش از اندازه عمر کوتاهی داشتند. کمپانی SanDisk با استفاده از لیتوگرافی جدید خود این مشکل را رفع کرده و هم اکنون قصد دارد فلش مموری‌هایی با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی خود را با گارانتی ۵ ساله عرضه کند.

کمپانی SanDisk اعلام کرده که این فلش مموری‌های جدید بهره‌مند از استاندارد USB 3.0 از امروز با قیمت ۱۹۹٫۹۹ دلار عرضه می‌شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi