اپل 41

پنجشنبه، ۰۷ خرداد ۹۴ - ۱۱:۱۰

3106bf9bc778356da6f1eeb1f4ca0f5d_XL

به تازگی در سیستم عامل آی‌اواس اپل و در بخش پیام‌ها باگ جدیدی کشف شده که هنگام دریافت پیام، باعث ریبوت و راه‌ اندازی مجدد گوشی می‌شود. حال اپل از این موضوع آگاه شده و بروزرسانی را برای رفع آن ارائه می‌دهد.

باگ جدید آی‌اواس باعث می‌شود تا هنگامی که گوشی آیفون در حالت قفل شده قرار دارد و پیام مخربی دریافت می‌شود، دستگاه به طور کل ریبوت و مجددا راه‌اندازی شود. این مشکل برای بسیاری از کاربران پیش آمده و تنها مختص سیستم عامل آی‌اواس است. به واسطه‌ی این باگ اپلیکیشن Messages به طور مکرر کرش می‌کند. خوشبختانه شرکت اپل به شبکه‌ی CNBC اعلام کرده که از این مشکل آگاه بوده و برنامه‌ای برای ارائه بروزرسانی نرم افزاری آن در نظر گرفته است. اگرچه هنوز زمان دقیق ارائه‌ی این بروزرسانی مشخص نیست اما می‌توان تصور کرد که به زودی شاهد دریافت این پچ توسط تمامی کاربران آیفون خواهیم بود.

cgbq0b9wyaah12z

این باگ جدید زمانی رخ می‌دهد که گوشی‌ آیفون پیامی حاوی کدهای یونیکد دریافت می‌کند؛ محتوای این پیام به طور کامل واضح نیست و تنها برخی حرف‌های موجود در آن خوانا است، گوشی آیفون بلافاصله با دریافت این کدها بدون نمایش دادن هیچ هشدار و پیامی، ریبوت و مجددا راه‌اندازی می‌شود. این پیام باعث شده تا افراد زیادی بواسطه‌ی آن گوشی‌های دوستان خود را ریبوت کنند اما به هر حال باعث سردرگمی کاربران آیفون شده است. اپل به زودی و در مدت کوتاهی بروزرسانی را برای رفع این مشکل ارائه می‌کند.

منبع

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi