یکشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۴ - ۰۶:۵۲

Niebieskie-logo-Windows-10-na-bialym-tle

مدیر عامل مایکروسافت روز جمعه اعلام کرد که این شرکت ویندوز ۱۰ را به رایگان در اختیار افرادی که نسخه‌ی کپی دارند قرار نمی‌دهد.تری میسون، مدیر عامل سیستم عملیاتی مایکروسافت روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت پیشنهادات بسیار جالبی برای افرادی که مایلند سیستم عملیاتی ویندوز کپی خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند دارد اما این کار رایگان نخواهد بود.

میسون نوشت:

“پیشنهاد رایگان ارتقا به ویندوز۱۰ بر روی دستگاه‌های ویندوز تقلبی اجرا نخواهد شد اما باز هم مثل قبل ویندوز ۱۰ را به مشتری‌هایی که دستگاه‌شان به سیستم تقلبی مجهز است پیشنهاد می‌دهیم. علاوه بر این در تلاش هستیم که طی همکاری با برخی از شرکای OEM خود پیشنهادات جالبی برای مشتری‌ها داریم که دستگاه‌های قدیمی‌تر خود را به سیستم عامل ویندوز۱۰ ارتقا دهند. اگر ویندوز تشخیص دهد که نرم‌افزار تقلبی است “علامتی” بر روی دستگاه ایجاد می‌کند که به کاربر نشان می‌دهد کپی غیر قانونی نرم‌افزار را استفاده می‌کند. در این صورت کاربر یا باید دستگاه را ارتقا داده و یا به به خود کارخانه‌ای که از آنجا خریداری کرده بازگرداند.”

میسون افزود:

“ویندوزهای تقلبی خطر بدافزاری، لو رفتن اطلاعات شخصی و ریسک عملکرد ضعیف یا اختلال عملکرد دارند. این ویندوزها توسط مایکروسافت و پارتنرهای آن پشتیبانی نمی‌شوند.”

ظاهرا قضیه به آخرین حرکت مایکروسافت در اسفند ماه بازمی‌گردد، وقتی که این شرکت به رویترز اعلام کرد که ویندوز۱۰ را به صورت رایگان، حتی به آنهایی که نسخه‌ی تقلبی نرم‌افزار را دارند ارائه می‌دهد. گرچه دو روز بعد این شرکت رفته‌رفته خود را از میدان عقب کشید و ادعا کرد که کپی‌های سرقت شده همچنان غیرقانونی خواهند بود.حالا نتیجه نهایی این است که: اگر ویندوز را غیرقانونی فعال کرده‌اید با توجه به این اوضاع و اخباری از این دست که حتی غیرفعال کرد آپدیت خودکار در ویندوز ۱۰ امکان‌پذیر نخواهد بود، اول یا آخر ناگزیر به پرداخت بهای آن خواهید بود!

منبع

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi