اپلیکیشن Pocket برنامه ای برای نشان گذاری صفحات وب در اندروید

com.ideashower.readitlater.pro

تا حالا شده که تب های زیادی داشته باشید و در میان آنها چند مقاله یا فایل ویدیویی باشد که بخواهید بعدا حتما نگاهی به آنها بیاندازید؟ شاید نشان گذاری (بوک مارک) این تب ها در خود مرورگر فکر بدی نباشد. اما فرض کنید سایت هایی که زیاد به آنها سر میزنید یا برایتان مهم هستند را قبلا بوک مارک کرده باشید، خوب حالا بخش بوک مارک مرورگرتان میشود محلی برای سایت های مهم شما و صفحات وبی که فقط میخواهید بعدا سری به آنها بزنید. اگر تعداد این صفحات و سایت ها زیاد باشد احتمال سر در گم شدن شما هم وجود خواهد داشت. اما نگران نباشید برنامه Pocket که برنامه ای برای بوک مارک موقتی و همچنین مدیریت آنهاست این مشکل را برای شما حل کرده است.

 

همانطور که در فوق گفته شد برنامه Pocket که سابقا با نام Read It Later منتشر شده بود برنامه ای برای بوک مارک موقتی صفحات وب است. این برنامه که به گفته برخی منتقدان یکی از بهترین برنامه ها در زمینه بوک مارک است علاوه بر اندروید برای آی او اس نیز منتشر شده و افزونه (اد آن) آن برای مرورگرهای فایرفاکس، کروم، دلفین و حتی مرورگر پیش فرض اندروید نیز موجود میباشد. یکی از ویژگی های بارز این برنامه آن است که علاوه بر بوک مارک کردن یک صفحه وب امکان ذخیره سازی آن با کلیه محتویاتش را نیز داراست به طوری که بعدا شما بتوانید بدون نیاز به اتصال به اینترنت از آن صفحه بازدید کنید، قابلیتی که حتی در بخش بوک مارک معروفترین مرورگرهای اینترنتی نیز وجود ندارد.

 

برنامه به صورت پیش فرض فایل های ویدیویی موجود در صفحات وب را به دلیل حجم بالایشان ذخیره نمیکند ولی میتوان تنظیمات آن را طوری تغییر داد که حتی اینگونه فایل ها نیز ذخیره شوند. در واقع شما میتوانید یا با مراجعه به صفحه تنظیمات برنامه به برنامه بگویید که تمام محتویات یک صفحه وب را ذخیره کند یا فقط نوشته ها و تصاویر آن را و یا اینکه تصمیم گیری در این مورد را کلا به خود برنامه واگذار کنید تا با توجه به محتویات صفحات وب خودش تشخیص دهد که چه چیزی را ذخیره کند و چه چیزی را نکند. یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد این برنامه آن است که با داشتن یک حساب کاربری شما را قادر خواهد ساخت که از هر گوشی یا تبلت دیگری به بوک مارک های خود دسترسی داشته باشید و آنها را با یکدیگر مطابق سازی (سینکرونایز) نمایید.

 

یکی از نقاط ضعف نسخه های پیشین Pocket آن بود که تمام صفحاتی که بوک مارک میکردید پشت سر هم و بدون هیچ ترتیب خاصی ذخیره میشدند و این پیدا کردن صفحات زمانی که تعداد آنها زیاد میشد را مشکل میکرد. البته قابلیت جستجو در بوک مارک ها این مشکل را تا حدودی برطرف میکرد ولی هنوز جای خالی دسته بندی هایی که بتوانند بوک مارک ها را با معیارهای خاص از یکدیگر جدا کنند احساس میشد. خوشبختانه این مشکل در جدیدترین نسخه برنامه رفع شده است و شما میتوانید صفحات وب را در دسته بندی های مختلفی قرار دهید تا بعدا راحتتر به آنها دسترسی داشته باشید. برخی از دسته بندی های پیش فرض برنامه عبارتند از “مطالب برجسته”، “مطالب کوتاه” و “مطالب بلند”، البته شما امکان ساخت دسته بندی های خودتان را با برچسب (تگ) گذاری بوک مارک ها خواهید داشت. بدین ترتیب حتی میتوانید بوک مارک هایتان را به صورت موضوعی یا با توجه به هر معیار دیگری دسته بندی کنید. همچنین امکان قرار دادن بوک مارک ها در دسته بندی “بوک مارک های محبوب” و آرشیو کردن آنها برای مراجعات بعدی نیز وجود دارد.

 

وقتی صحبت به بوک مارک ها و مدیریت آنها میرسد بدون شک Pocket نام خود را به عنوان یکی از بهترین ها و شاید بهترین برنامه در این زمینه مطرح کند. نسخه های اخیر برنامه شاهد تغییراتی همچون بهبود موتور جستجو و امکان انتقال برنامه به کارت حافظه نیز بوده اند. بنابراین اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که دوست دارید به مطالب بکری که در وب می یابید بعدا مراجعه نموده و سر فرصت آنها را بخوانید، Pocket بهترین برنامه ای است که میتوانیم به شما پیشنهاد کنیم.

promo_badge.png

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “اپلیکیشن Pocket برنامه ای برای نشان گذاری صفحات وب در اندروید”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 309,289
  • 5,998