دوشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۴ - ۰۱:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Tagged-logo-port
زمانی که حرف شبکه‌های اجتماعی به میان می‌آید، نام شرکت‌های بزرگی چون فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و… برای ما تداعی می‌شود.طی چند سال اخیر دامنه این فضا گسترده‌تر شده است و سایت‌های کوچک‌تر با قابلیت‌های اجتماعی آنلاین توانسته‌اند ضمن ارایه خدمات تخصصی، در فاصله زمانی کوتاه تعداد زیادی از مخاطبان را جذب کنند. از جمله این شبکه‌های اجتماعی موفق می‌توان به Tagged اشاره کرد که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو قرار دارد. این شبکه ۱۰ سال قبل فعالیت خود را در قالب یک سایت اینترنتی آغاز کرد که به کاربران امکان می‌داد در پروفایل شخصی دیگر اعضا جست‌وجو کنند، به‌صورت مشترک بازی‌های آنلاین انجام دهند و هدایای مجازی دریافت کنند.
اما این روزها Tagged دامنه فعالیت‌های خود را افزایش داده و این‌طور که در آخرین گزارش رسمی خود اعلام کرده، بیش از ۳۰۰ میلیون مشترک فعال در سراسر جهان دارد. مرکز Ifwe که یکی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان محسوب می‌شود، مدیریت Tagged را برعهده دارد و این روزها توانسته با ارایه خدمات جدید، محبوبیت بیشتری نزد کاربران به دست آورد.
مشترک شبکه اجتماعی Tagged پس از ثبت‌نام برای دریافت حساب کاربری رایگان می‌تواند یک پروفایل شخصی برای خود راه‌اندازی کند و از این طریق هرچه می‌خواهد به‌اشتراک بگذارد. در این شبکه اجتماعی امکان انتشار متن، عکس‌، تصاویر ویدیویی و البته دریافت فرمت‌های مختلف پیام‌های خصوصی فراهم شده است. کاربر همچنین می‌تواند با مشاهده پروفایل دیگران، فهرستی از دوستان نزدیک را در اختیار داشته باشد. ویدیوها در این شبکه اجتماعی برحسب محبوبیت نزد کاربر امتیازبندی می‌شوند و البته اگر یک تصویر ویدیویی بیشترین امتیاز را از جانب کاربران مختلف دریافت کند، هدایای مجازی می‌گیرد. هدایای مجازی انواع مختلفی دارند و اگر کاربر بتواند طلای مجازی دریافت کند، در مقابل آن پول واقعی می‌گیرد یا آنکه می‌تواند با کارت‌های هدیه از فروشگاه‌های مخصوص، کالای مورد نیاز خود را به‌صورت رایگان دریافت کند.
برای مشترکان شبکه اجتماعی Tagged تالارهای گفت‌وگو هم راه‌اندازی شده تا افراد بتوانند در آن واحد با یکدیگر گفت‌وگو کنند. این تالارها قابلیت تقسیم‌بندی براساس موضوع را دارند و به‌عبارت دیگر هر فرد می‌تواند در گروه‌های دوستان که پیرامون موضوع مورد نظر او صحبت می‌کنند حاضر شود. از مهم‌ترین موضوعاتی که طی چند سال اخیر موجب افزایش محبوبیت Tagged شد، راه‌اندازی نسخه موبایلی این شبکه اجتماعی بود. شرکت توسعه خدمات این شبکه مجازی ژوییه ۲۰۱۰ ابزار ویژه خود برای نصب روی آیفون را عرضه کرد و در هفته نخست این ابزار بیش از ۱۰۰ هزار بار بارگذاری شد. سپس با گذشت مدتی کوتاه دیگر دستگاه‌های موبایلی ابزار مخصوص این شبکه اجتماعی را در اختیار گرفتند و هم‌اکنون گفته می‌شود بخش قابل توجهی از مشترکان Tagged از طریق دستگاه موبایلی، خدمات آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.
از مهم‌ترین بخش‌های این شبکه اجتماعی که نزد کاربران جهانی بیشترین محبوبیت را دارد، می‌توان به بخش بازی‌های اجتماعی، سیستم امنیتی برای عضویت کودکان، ارتباط مستقیم با دیگر شبکه‌های اجتماعی و … اشاره کرد. مرکز امتیازبندی اینترنتی الکسا رتبه Tagged میان تمام سایت‌های اینترنتی جهان را ۴۷۱ معرفی کرده است.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    logo-samandehi