دوشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۴ - ۰۳:۰۳

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

swarm-1280x749
به‌واسطه محبوبیت زیاد گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی نزد کاربران جهانی، برخی شبکه‌های اجتماعی به‌صورت اختصاصی فقط برای این قبیل دستگاه‌ها عرضه می‌شوند که یکی از محبوب‌ترین آنها Swarm نام دارد.این ابزار موبایلی برای سیستم‌عامل‌های اندروید، iOS و ویندوز فون عرضه شده است و کاربران پس از بارگذاری می‌توانند حساب کاربری اختصاصی در آن داشته باشند.
کاربران در این شبکه اجتماعی می‌توانند موقعیت جغرافیایی خود را با دوستان و اطرافیان به اشتراک بگذارند. این ابزار که یکی از زیرمجموعه‌های Foursquare محسوب می‌شود، به اعضای خود امکان می‌دهد جزییات مربوط به موقعیت جغرافیایی به‌اشتراک گذاشته‌شده را بررسی کنند، همسایگان خود را در دنیای مجازی بیابند، از احوال دوستان خود باخبر شوند و در صورت توصیه کردن مکان مناسب برای گذراندن تعطیلات، برای آن برنامه‌ریزی کنند. اطلاعات مربوط به اماکن و موقعیت‌های جغرافیایی که در Swarm جمع‌آوری شده‌اند، برای ارایه توصیه‌های مناسب به کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته اعضای Foursquare هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. البته هر یک از اعضا می‌توانند این اطلاعات را به‌گونه‌ای به‌اشتراک بگذارند که حاضران در Foursquare به آنها دسترسی نداشته باشند. این شبکه اجتماعی همچنین امکان می‌دهد که به هنگام ثبت اطلاعات مکان، تصاویر مربوط به آن هم به‌نمایش گذاشته شود و کاربران بتوانند خروجی آن را روی فیس‌بوک یا توییتر به‌اشتراک بگذارند.
یکی از قابلیت‌های این شبکه اجتماعی Neighborhood Sharing نام دارد که به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی خود را به‌صورت کلی اعلام کند یا آنکه با جزییات کامل روی نقشه به‌نمایش بگذارد. قابلیت دیگر این ابزار با نام Check In نام دارد که کاربر در آن می‌تواند پیام‌های خود را نیز بنویسد و قرارهای ملاقات در آن تنظیم کند. این بخش همچنین امکان افزودن تصویر و انتشار چندگانه پیام در توییتر و فیس‌بوک را هم فراهم می‌کند.
این شبکه اجتماعی به‌تازگی ابزاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است که با نام Plans شناخته می‌شود و در آن می‌توان یک پیام گروهی را به تمام کسانی که از نظر جغرافیایی در نزدیکی کاربر قرار دارند، ارسال کرد. در این بخش امکان گفت‌وگوهای گروهی همزمان نیز فراهم شده است. بخش دیگر مربوط به این شبکه اجتماعی موبایلی با نام Mayor معرفی شده است که از آن به‌عنوان نوعی بازی یاد می‌کنند. بر این اساس، اگر کاربر در مکانی حاضر شود که پیش‌تر یکی از دوستانش آن را ثبت کرده بود می‌تواند امتیاز کسب کند. عبارت Mayors 2.0 به این معنی است که ۲ نفر از یک مکان دیدن کرده‌اند و بر این اساس می‌توان با افزایش عدد مذکور متوجه شد که یک مکان خاص تا چه اندازه مورد توجه قرار گرفته است و می‌تواند ارزش بازدید را داشته باشد.
طبق گفته کارشناسان، Swarm بهترین ابزار در شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود که به کمک آن می‌توان به‌سرعت از محل استقرار و موقعیت جغرافیایی دوستان باخبر شد. البته باید توجه داشت که این ابزار به‌تازگی متولد شده است و احتمالا در آینده نزدیک قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi