دوشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۴ - ۰۳:۲۱

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Spotlight-On-Startups-Nextdoor
این شبکه اجتماعی به‌صورت تخصصی برای برقراری ارتباط میان همسایه‌ها راه‌اندازی شده است که البته فعلا خدمات آن در اختیار شهروندان آمریکایی قرار می‌گیرد و قرار است در آینده دیگر کاربران جهانی هم از آن بهره‌مند شوند.
شبکه اجتماعی Nextdoor به مشترکان خود امکان می‌دهد با کسانی که در همسایگی آنها زندگی می‌کنند ارتباط داشته باشند و از حال هم باخبر شوند. این پلتفرم، خود را یک شبکه اجتماعی جامع معرفی می‌کند که البته ساختار آن با سایت‌هایی مانند فیس‌بوک تفاوت فراوان دارد و البته محدودیت‌های فراوانی برای هر یک از مشترکان در نظر گرفته است تا ایمنی کامل برای آنها برقرار باشد و حریم شخصی آنها به خطر نیفتد. روزنامه واشنگتن‌پست از این شبکه اجتماعی به‌عنوان موج جدید سیستم‌های ارتباطی یاد می‌کند که در سال‌های آتی کاربران جهانی سوار بر این موج با یکدیگر مرتبط می‌شوند. نسخه بتای این شبکه اجتماعی در اکتبر ۲۰۱۱ با ۱۷۶ همسایه کار خود را آغاز کرد و هم‌اکنون چهار سال از آن زمان می‌گذرد، دامنه فعالیت‌های آن به‌قدری گسترده شده است که ساکنان ایالت‌های مختلف این کشور از این طریق با همسایگان خود ارتباط برقرار می‌کنند. با این وجود Nextdoor در انتظار سرمایه‌گذاری‌های بیشتر است تا بتواند خدمات خود را در اختیار دیگر مردم جهان هم قرار دهد.
این شبکه اجتماعی امکان مبادله کالا و خدمات را بین مشترکان خود فراهم می‌آورد و به‌جز برقراری سیستم ارتباطی، یک فروشگاه آنلاین را نیز در خود جا داده است. سیستم اصلی این پلتفرم به‌گونه‌ای تعریف شده است که کاربران با اطمینان کامل می‌توانند به تمام مشترکان تایید‌شده اعتماد کنند و به همین دلیل اگر شخصی قصد فروش کالایی را داشته باشد، هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. در فرایند خرید و فروش کالا Nextdoor مشترکان خود را موظف کرده است تا آدرس دقیق و اطلاعات شخصی خود را ثبت کنند و همین مساله باعث شده تا مرکز خبری CBC News از این پلتفرم به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان یاد کند.
کاربران پیش از اینکه در Nextdoor صفحه اختصاصی در اختیار بگیرند، باید آدرس دقیق محل سکونت خود را ارایه دهند. فرایند تایید آدرس کاربران از طریق اطلاعات کارت بانکی یا کد ارسالی به آدرس ثبت‌شده صورت می‌گیرد. پس از آنکه آدرس فرد تایید شد، Nextdoor فهرستی از همسایگان فرد را در اختیار فرد قرار می‌دهد و او را با اطرافیانی که در این فضا حضور دارند آشنا می‌کند. همین مساله باعث شده تا کاربران موظف باشند به جز آدرس، نام واقعی خود را ثبت کنند. با تایید این اطلاعات، Nextdoor به مشترکان خود اجازه می‌دهد اطلاعات مربوط به همسایگان خود را مشاهده کنند، با آنها در ارتباط باشند و البته‌ برای افرادی که هنوز نام آنها در این شبکه اجتماعی ثبت نشده است آگهی‌های تبلیغاتی بفرستند.
اگرچه هنوز Nextdoor برای کاربران دیگر کشورهای جهان خدمات خود را ارایه نمی‌دهد، اما می‌توان گفت این شبکه اجتماعی تنها پلتفرم اینترنتی محسوب می‌شود که ارتباط میان همسایگان را برقرار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi