یکشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۴ - ۰۲:۱۲

8300

هشت ماه از عرضه اندروید ۵.۰ می گذرد و گوگل تازه موفق شده تا ۱۰ درصد از دستگاه های فعال اندرویدی را به نسخه آبنبات چوبی بروز رسانی کند.آنطور که آمار دقیق ارائه شده از سوی گوگل خبر می دهند، اندروید Lollipop در ۹.۷ درصد از دستگاه های اندروید فعال بوده و این در حالیست که نسخه پیشین به نام کیت کت، که می توان از آن به عنوان موفق ترین نسخه این پلتفرم تا به حال یاد کرد، توانسته در دستگاه های اندرویدی ۳۹.۸ درصد از کاربران قرار گیرد.

جایگاه سوم به Jelly Bean با در اختیار داشتن ۳۹.۲ درصد از کابران می رسد و ۵.۷ درصد از کاربران نیز از Gingerbread استفاده می کنند. نکته جالب اینکه صرفا ۵.۳ درصد از کاربران اندروید از نسخه چهارم به نام Ice Cream Sandwich بهره می گیرند و جایگاه آخر نیز نصیب Froyo با صرفا سه دهم درصد می شود.

android-distribution-may-2015

هیچکدام از اطلاعات فوق، باعث تعجب کاربران نمی گردد. آخرین نسخه این پلتفرم اندکی کمتر از ۱۰ درصد کاربر دارد که پس از ۸ ماه، می توان گفت رقمی غیر قابل قبول است. از طرف دیگر بخش عمده ای از همین درصد پایین را نیز دستگاه های نکسوس تشکیل می دهند و با توجه به روند فعلی سازندگان اندرویدی در خصوص عرضه بروز رسانی ها، نمی توان انتظار وضعیت بهتری را در مدت زمان کوتاه کشید. از طرف دیگر در بسیاری از کشورها، پس از ارائه پلتفرم اندروید از طرف سانده، این اپراتورها هستند که آن را بررسی کرده و یک لایه زمان بر اضافه تر را نیز به این پروسه می افزایند.

شاید سال دیگر اندروید ۵.۰، فراگیر شده و جایگاه فعلی کیت کت را نصیب خود کرده باشد اما چنین موضوعی بیانگر آن است که آخرین نسخه ی پلتفرم گوگل، همواره حدودا یک سال دیگر به دست کاربرانی که از پرچمداران و یا موبایل های نکسوس استفاده نمی کنند خواهد رسید؛ موضوعی که گوگل باید راهکاری مناسب برایش پیدا کند. سازندگان ساعت های اندرویدی حال قادر نیستند پلتفرم اندروید ور را دستکاری نموده و ظاهر آن را تغییر دهند، شاید چنین راهکاری برای موبایل های اندرویدی نیز بتواند بروز رسانی های جدید و البته ایمن تر را به دست کاربران پرجمعیت ترین پلتفرم جهان برساند.

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi