کدهای کاربردی اندروید را بشناسید

اندروید

برای سرعت‌بخشیدن به کارها و استفاده حداکثری از امکانات این سیستم‌عامل دانستن ترفند و کدهای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در این قسمت با کاربردی‌ترین کدهای تنظیماتی و تست سخت‌افزار اندروید آشنا می‌شوید.

برخی از کاربردی‌ترین کدهای اندروید از این قرارند:

کد #۰۶#* برای نمایش شماره IMEI گوشی است.

کد (*#*#۴۶۳۶#*#*) برای رفتن به تنظیمات کلی گوشی است.

کد (*#*#۸۳۵۱#*#*) برای فعال‌سازی شماره‌گیری صوتی است و کد (*#*#۸۳۵۰#*#*) حالت شماره‌گیری صوتی را غیرفعال می‌کند.

کد (*#*#۷۲۶۲۶۲۶#*#*) برای تست گوشی است.

کد (#*#*#۴۶۳۶#*#*) برای نمایش اطلاعات تلفن، اطلاعات باتری، تاریخچه کارکرد باتری و وضعیت کاربری آن است.

کد (*#*#۷۵۹۴#*#*) عملکرد دکمه قطع مکالمه/پاور (End Call/Power) را تغییر می‌دهد. شما می‌توانید شیوه عملکرد این کلید به‌خصوص را خودتان تنظیم کنید.

کد (*#*#۷۷۸۰#*#*) به‌وسیله این کد گوشی شما factory data reset می‌شود، یعنی اینکه موبایل به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه برگشته و اکانت‌های گوگل که روی موبایل تعریف شده یا با آن در ارتباط است، تنظیمات و اطلاعات ذخیره‌شده در اپلیکیشن‌ها و سیستم اپلیکیشن‌های دانلود شده حذف می‌شوند.

کد (*۲۷۶۷*۳۸۵۵#) که یک خرابکاری تمام‌عیار است. این کد گوشی شما را به تنظیمات کارخانه برمی‌گرداند‌ و همه‌چیز را از فایل و فولدر گرفته تا اطلاعات و تنظیمات حافظه داخلی تلفن، پاک می‌کند و سپس فریم‌ویر (firmware) گوشی را دوباره نصب می‌کند.

کد (*#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#*) که اطلاعاتی درباره دوربین گوشی را به شما نشان داده و گزینه‌های زیر را هم در اختیارتان قرار‌ می‌دهد: آپدیت فریم‌ویر دوربین در ایمیج (هیچ‌گاه‌ این گزینه را امتحان نکنید) آپدیت فریم‌ویر دوربین روی کارت حافظه SD نمایش ورژن فریم‌ور دوربین شمارش تعداد آپدیت فریم‌ویر.

کد (*#*#۲۷۳۲۸۳*۲۵۵*۶۶۳۲۸۲*#*#*) که به شما امکان پشتیبان‌گیری از عکس‌ها، فیلم‌ها، آهنگ‌ها و یادداشت‌های صوتی را می‌دهد.

کد (*#*#۱۹۷۳۲۸۶۴۰#*#*) که شما را به مود سرویس گوشی می‌برد و شما در آنجا می‌توانید تست‌های مختلفی را انجام داده یا تنظیمات گوشی را به دلخواه تغییر دهید.

کدهای تست سخت‌افزاری

برای تست کارت شبکه بی‌سیم موبایل کد (*#*#۲۳۲۳۳۹#*#*) را وارد کنید.

برای تست GPSموبایل کد (*#*#۱۴۷۲۳۶۵#*#*) و (*#*#۱۵۷۵#*#*) را وارد کنید.

برای تست بلوتوث موبایل کد (*#*#۲۳۲۳۳۱#*#*) را وارد کرده و با وارد کردن کد (*#*#۲۳۲۳۳۷#*#) آدرس دستگاه بلوتوث نمایش داده‌ می‌شود.

برای ورود به بخش سرویس کنترل و نظارت Gtalk از کد (*#*#۸۲۵۵#*#*) استفاده کنید.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “کدهای کاربردی اندروید را بشناسید”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 309,289
  • 5,998