Mafia Rush یک بازی ساده و در عین حال هیجان انگیز

promo_badge1

یک بازی حادثه ای دیگر از شرکت Chillingo برای آنهایی که عاشق مافیا و مافیا بازی هستند! هر چند Mafia Rush به گفته بسیاری از منتقدان حرف تازه ای برای گفتن ندارد، اما خود را به عنوان یک بازی هیجان انگیز و جالب در ژانر بازی های حادثه ای مطرح کرده است.

شاید بتوان متوسط چهار ستاره از بیش از ۱۶ هزار امتیازی که این بازی در گوگل پلی دریافت کرده است را گواهی بر این ادعا دانست. مافیا همیشه سوژه جالبی برای داستان ها و فیلم های جنایی بوده است که در اوج درگیری و هیجان رگه هایی از روابط رومانتیک و عاشقانه را نیز به تصویر کشیده اند، اما وقتی صحبت از بازی های رایانه ای میشود دیگر جای این حرف ها نیست. یا باید بکشید یا کشته شوید!

شما در این بازی در نقش سردسته یک گروه مافیایی ظاهر میشوید که باید به تدریج محدوده فعالیت خود را روی نقشه افزایش دهید. ماموریت های بازی کلا به چهار دسته سرقت، حمله، دفاع و دوام آوردن در برابر حمله دشمنان تقسیم میشوند. در ماموریت های سرقت شما باید بسته های پول را از بانک بدزدید و آنها را به ماشینی که دم در ایستاده منتقل کنید. در ماموریت های دفاع شما باید از همین ماشین در برابر حمله گروه های دیگر محافظت کنید. در ماموریت های حمله باید بمب پیدا کنید و به ماشین های حامل پول دیگر حمله کنید و بالاخره در ماموریت های دوام آوردن باید در برابر فوجی از دشمنان از خود محافظت کنید و کشته نشوید. هر ماموریت تنها چند دقیقه به طول میانجامد و در پایان آن یک تکخال به شما جایزه داده میشود. شما از تکخال هایی که در پایان ماموریت ها دریافت میکنید میتوانید برای باز کردن قفل مناطق جدیدی روی نقشه استفاده کنید.

علاوه بر این در پایان هر ماموریت میزان تجربه شما افزایش پیدا خواهد کرد و مقداری هم پول دریافت خواهید کرد که از آن میتوانید برای خرید وسایل دفاعی و سلاح هایی همچون تفنگ های شکاری، شعله افکن ها، تیربارهای خودکار و نارنجک های مختلف استفاده کنید. افزایش تجربه شما نیز باعث بالا رفتن رده تان خواهد شد و هر چه رده بالاتری داشته باشید میتوانید سریعتر حرکت کرده و سریعتر هم شلیک کنید. همانطور که میبینید ظواهر بازی نشان میدهد که بازی Mafia Rush بازی پیچیده ای نیست و تا حد زیادی از قوانین و نرم بازی های دیگر پیروی میکند. آنچه این بازی را متفاوت میکند قطعا هیجانی است که در انجام ماموریت های آن نهفته است.

 

از لحاظ گرافیک Mafia Rush بسیار شبیه به بازی Cowboy Guns و Minigore که اتفاقا هر دوی آنها ساخت شرکت Chillingo هستند، میباشد. کنترل شخصیت اصلی بازی با هر دو دست انجام میشود، یک دست برای حرکت و یک دست برای شلیک. شاید یکی از نکات قابل توجه در مورد این بازی آن باشد که مثل بسیاری از بازی های دیگر شما را به سمت خرید درون برنامه ای سوق نمیدهد. در واقع طبیعت بازی به گونه ای است که خرید درون برنامه ای با وجود امکان، الزامی در آن پیدا نمیکند. شما با انجام هر ماموریت به اندازه کافی پول پیدا میکنید ضمن آنکه همه ماموریت هایی که قبلا انجام داده اید را میتوانید دوباره انجام دهید و بدین ترتیب پول بیشتری بدست آورید. ماموریت های بازی به گونه ای طراحی شده اند که اگر مهارت کافی داشته باشید حتی میتوانید با سلاح های معمولی هم آنها را به پایان برسانید، بنابراین الزامی برای خرید سلاح های پیشرفته تر در این بازی وجود ندارد. این در حالی است که در برخی از بازی ها عبور از مراحل بالاتر بازی بدون استفاده از سلاح های خاص که اغلب باید آنها را خریداری نمایید، تقریبا غیرممکن است.

 

هر چند Mafia Rush با داشتن چهار نوع ماموریت مختلف توانسته است تا حدودی در مسیر تنوع قدم بردارد اما کل بازی از ساختاری بسیار ساده و سطحی برخوردار است. دشمنان شما در مراحل بالاتر فقط بیشتر و قویتر میشوند و کاراکتر جدیدی به آنها اضافه نمیشود. ماموریت های شما هم از لحاظ کیفیت تغییری نمیکنند و فقط تغییرات کمیتی را تجربه میکنند، مثلا باید پول بیشتری از بانک بدزدید یا در برابر دشمنان بیشتری مقاومت کنید. با این حال هیجان این بازی هنوز هم به قدری هست که بتوانیم انجام آن را به عنوان یک بازی چهار ستاره به شما پیشنهاد دهیم.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “Mafia Rush یک بازی ساده و در عین حال هیجان انگیز”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,396
  • 5,980