تغییر شیوه‌ی ورود به وبسایت‌ها

9839

ظاهرا دیگر زمان استفاده از پسوردها به پایان رسیده است. به یاد سپردن یک کد منحصربفرد برای تعداد زیادی وبسایت و اپلیکیشن دیگر نه کاربردی و نه ایمن است و بسیاری از کمپانی‌ها به دنبال شیوه‌های جایگزین هستند. یکی از این کمپانی، Clef نام دارد که یک سیستم شناسایی دو مرحله‌ای را طراحی نموده که از امواج متحرک تلفن کاربر برای شناسایی هویت وی استفاده می‌نمایند.

سیستم شناسایی دو مرحله‌ای که اکنون برای حساب‌های کاربری مانند گوگل، اپل، مایکروسافت، دراپ‌باکس و سایر سرویس‌ها قابل استفاده است، ایمنی بیشتری را به آنها می‌افزاید. اما شیوه‌‌های موجود متکی بر کدهای عددی بوده و می‌توانند زمان‌بر باشند به همین دلیل Clef به فکر طراحی سیستمی جدید و ساده‌تر افتاده است. تکنولوژی این مجموعه اکنون قابل استفاده با بیش از ۴۰۰۰۰ سایت می‌باشد و طبق ادعای کمپانی توسعه‌دهنده، سازمان‌های بیشتری پس از اختصاص بودجه‌ی ۱٫۶ میلیون دلاری به این پروژه مورد هدف می‌باشند.

clef-1

ین سیستم در سمت کاربر به سادگی ایجاد موج بر روی نمایشگر است و به این ترتیب کاربر وارد حساب کاربری خود می‌شود. این تکنولوژی قابل استفاده از طریق وای-فای یا شبکه‌های سلولی می‌باشد و همچنین می‌توان نمایشگر تلفن را با استفاده از دوربین لپ‌تاپ اسکن نمود. در این شیوه نیاز به حفظ کردن کد خاصی نیست و همچنین احتیاج به تایپ چیزی هم نمی‌باشد.

Clef تنها کمپانی نیست که در پی ایجاد یک شیوه‌ی جدید جایگزین پسوردها می‌باشد. در ماه‌های اخیر شاهد توسعه‌ی گجت پوشیدنی بوده‌ایم که از ضربان قلب به عنوان پسورد استفاده می‌کرده است. و این روند همچنان ادامه دارد.

منبع : gizmag

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “تغییر شیوه‌ی ورود به وبسایت‌ها”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,598
  • 5,980