شنبه، ۲۷ دی ۹۳ - ۰۶:۳۲

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

همه افراد نیاز دارند تا مدت زمانی را به استراحت و تفریح بگذرانند. وقتی که پای تعطیلات چند روزه در میان باشد این فرصت کم‌‌نظیر مهیا می‌شود. اما خب! گذراندن تعطیلات، زمانی که شما یک میلیونر یا یک میلیاردر باشید کمی متفاوت‌تر خواهد بود! در این مطلب با ما همراه باشید تا با هم سری به مقاصد تعطیلات پیش‌روی مدیران غول‌های دنیای فناوری بزنیم!جزایر اختصاصی و دنج به همراه دومین اقامتگاه شخصی، دارا بودن قایق‌های تفریحی و امکانات رفاهی ویژه، همه و همه شکل لوکس‌تری به تعطیلات این مدیران فناوری بخشیده است.
مارک زاکربرگ مدیر فیس‌بوکمارک زاکربرگ میلیاردر معروف فیس‌بوک به تازگی یک ملک ۷۵۰ هکتاری در شمال جزیزه کائوآئی به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرده است که شامل ساحل شن‌های سفید و مزرعه نیشکر است.

خوش گذرانی و سفر به سبک مدیران دنیای فناوری

پل آلن، مایکروسافت

پل آلن، میلیاردر مایکروسافت این امکان را دارد که هر گاه مایل بود بر قایق بادبانی فوق‌العاده خود در دریاهای آزاد مشغول گشت‌زنی شود و یا در یکی از خلوت‌گاه‌های دنج و آرام خود ریلکس کند! آلن علاوه بر داشتن یک جزیره در واشنگتن و املاک و دارایی در جزایر ساحلی هاوایی، یک عمارت بالای تپه در کوته دآسو به نام “ویلا مریلند” دارد. او ۱۲ نفر را برای انجام امور این عمارت استخدام کرده است. در ضمن، دونده معروف آندره لوید نیز از همسایگان عمارت اوست.

پل آلن

بنیوف مدیرعامل سیلزفورسمارک بنیوف مدیرعامل شرکت سیلزفورس، از سر تا پای ایالت هاوایی را دوست دارد. به طوری که برای سر کار رفتن لباس‌های هاوائیایی می‌پوشد و حتی اسم سگش را “کوآ” که نام یک درخت بومی هاوایی است، گذاشته است. او همچنین یک ملک ۵ هکتاری در بیگ آیسلند دارد که آن را به قیمت ۱۲.۵ میلیون دلار خریده است.

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

اریک اشمیت، مدیرعامل پیشین گوگل

اریک اشمیت، مدیر عامل پیشین گوگل یک قایق ۷۲ میلیون دلاری دارد که “اوی‌سیس” نام داد. او از این قایق برای رفتن به ساحل فرانسه‌ریویرا و دیگر مقصدها استفاده می‌کند. قایق او شامل امکانات رفاهی نظیر: استخر، جت‌اسکی و یک باشگاه ورزشی است که می تواند به یک دیسکو تبدیل شود. او و همسرش وندی که جدا از هم زندگی می‌کنند صاحب منازل خود در نانتاکت و مونتکیتو، کالیفرنیا و آترتون هستند.

اریک اشمیت

مگ ویتمن مدیر اچ‌پی

مگ ویتمن مدیر اچ‌پی صاحب یک خانه کوهستانی به همراه یک دامداری در تلورید کلرادو است که در آنجا آلپاکا (نوعی حیوان شترسان) پرورش می‌دهد. در سال ۱۳۸۷، ویتمن ۱.۱۵ میلیون دلار برای حفظ ۵۰۰ هکتار از مراتع و تالاب‌های منطقه اهدا نمود.

مگ ویتمن

پیتر تیل، پی‌پال

پیتر تیل یکی از شرکای پی‌پال و همچنین از سرمایه‌گذران جدید فیسبوک، در سال ۱۳۹۰ یک ملک ۱.۷ هکتاری به قیمت ۲۷ میلیون دلار در منطقه اقیانوسی جزیره مایوئی خریده است. خانه او ۴ آلاچیق دارد که پیرامون آن، حیاط و استخر قرار دارد. خانه او رکورد بزرگترین خانه مجردی جزیره را به خود اختصاص داده است.

پیتر تیل

بیل گیتس، مایکروسافت

در همین اواخر، بیل گیتس یک مزرعه پرورش اسب به مساحت ۲۲۸ هکتار و قیمت ۱۸ میلیون دلا در رانچو سانتافه کالیفرنیا خریداری کرد. این ملک که با نام رانچو پاسینا شناخته شده است شامل پیست مسابقه، مهمانخانه، دفتر کار، سوئیت دامپزشک و ۵ انبار می‌باشد. گیتس علاوه بر این مزرعه، مزارع پرورش اسب دیگری در ولینگتون، فلوریدا و سیاتل دارد.

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

کرول بارتز مدیرعامل پیشین یاهو

کرول بارتز مدیرعامل پیشین یاهو برای تعطیلات یک خانه ۵ خوابه و ۱۰۸۷ مترمربعی در بیگ‌آیسلند هاوایی دارد که نمای آن سنگ‌های سیاه آذرین است و یک زمین گلف مجلل، خانه را احاطه کرده است.

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

مایکل دل، مدیرعامل و موسس دل

مایکل دل، مدیرعامل و موسس شرکت “دل”، تعطیلات را به همراه خانواده‌اش در یک منطقه گرمسیری در هاوایی می‌گذارند. خانه او دارای ۷ اتاق خواب است و بنا بر شایعات قیمتی حدود ۶۴ میلیون دلار دارد.

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

ریچارد برانسون، ویرجین

ریچارد برانسون، بنیان‌گذار گروه شرکت‌های ویرجین، دارای جزیره “نکر” به مساحت ۷۴ هکتار در دریای کارائیب است. او تا کنون میزبان مهمانی‌های زیادی در این جزیره بوده است. تفریح‌گاه او می‌تواند پذیرای ۳۰ نفر باشد. آنجا مجهز به ۸ اتاق خواب و یک سوئیت اصلی ۱۴۰ مترمربعی است. یک مسیر ریلی کابلی زحمت انتقال مهمانان به سمت ساحل را می‌کشد!

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

لری الیسون، اوراکل

و اما لری الیسون، میلیاردر اوراکل، یک جزیره هاوایی را به طور کامل خریده است تا در دوران بیکاری، خود را مشغول کشف و اکتشاف در آنجا کند. او جزیره “لنای” را به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۱ خریداری نموده است. چنانچه حوصله او در هاوایی سر برود می‌تواند به باشگاه گلف خصوص‌اش در رانچو میراژ برود و یا به یکی از خانه‌های ساحلی خود در مالیبو سری بزند.

میلیاردرهای دنیای فناوری تعطیلات خود را در کجا می‌گذرانند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi