با ویندوز هفت خداحافظی کنید!

1c14018b9c4f9aa0ec57ff570334db4f_L

مایکروسافت در یک حرکت جدید و برای افزایش سهم بازار ویندوز ۸٫۱ و آماده سازی بازار برای ویندوز ده اعلام کرد که در ماه جولای سال جاری پشتیبانی اصلی برای ویندوز ۷ به پایایان می رسد و تا ۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ هم این شرکت به طور کامل این نسخه از ویندوز را از سبد محصولات خود خارج خواهد کرد. برهمین است طی این تصمیم کاربران نسخه های مختلف ویندوز ۷ از نسخه های مختلف تجاری، خانگی، حرفه ای و استارتر دیگر از جولای بروزرسانی خاصی دریافت نمی کنند اما در این میان شرکت ها پشتیبانی از شرکت ها حدف نخواهد شد و مانند قدیم تا سال ۲۰۲۰ بروزرسانی های امنیتی انجام خواهد شد. ویندوز ۷ هم مانند نسخه قبلی خود ویستا باید کم کم خود را برای خداحافظی نهایی اماده کند چون وارد شدن به پشتیبانی پنج ساله در اصل به معنای خداحافظی با این نسخه از ویندوز است که طرفداران زیادی دارد.

حال دارندگان ویندوز هفت سه انتخاب دارند یا اینکه با همان ویندوز هفت تا مدت موجود لذت ببرند یا اینکه ویندوز خود را به ۸٫۱ بروزرسانی کنند یا منتظر ویندوز ده بماند که به نظرم مورد سوم بهتر است! براساس امار در حال حاضر سهم بازار ویندوز ۸٫۱ رشد خوبی داشته است و به نزدیک یازده درصد رسیده است اما با این وجود هنوز ویندوز ۷ با سهم بازار ۵۰٫۳۴ درصدی سهامدار اصلی بازار سیستم های مایکروسافت است. براساس اطلاعات پشتیبانی از ویندوز ۸٫۱ تا سال ۲۰۱۸ به طور کامل صورت خواهد پذیرفت و از ۹ ژانویه سال ۲۰۱۸ تا ۱۰ ژانویه ۲۰۲۳ این سیستم عامل هم پشتیبانی پایه یا همان ۵ ساله را دریافت می کند. البته این مورد زیاد برای ما کاربرد ندارد و بیشتر برای کاربرانی است که از نسخه اصلی ویندوز استفاده می کنند.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

متاسفیم. نظرات بسته است.

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 309,379
  • 5,999