كاهش قيمت اينترنت همه اپراتورها

از اول آبان ماه تعرفه‌ی قیمت پهنای باند اپراتورها کاهش یافته است. این کاهش قیمت به موجب دستور معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعمال شده است.

url

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با ابلاغ مصوبه ۲۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: اپراتورهای ارائه‌کننده خدمات دسترسی اینترنت و اینترنت پرسرعت مخصوصا شرکت‌های ندا مجاز نیستند قیمت خدمات خود به کاربران را افزایش دهند.غلامرضا داداش‌زاده افزود: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه شماره ۲۰۰ را با توجه به بازخوردهای حاصل از اجرای مصوبه ۱۸۱ و به منظور بهره‌مندی تمام اپراتورها و کاربران از کاهش قیمت پهنای باند تصویب و از اول آبان ماه به دارندگان پروانه ابلاغ کرده است.

سایر مفاد مصوبه ۱۸۱ بدون تغییر بوده و تمامی اپراتورهای ارائه‌کننده پهنای باند اینترنت ملزم به اجرای مفاد این مصوبه و رعایت تعرفه‌های پیش‌بینی شده در آن هستند.  هرگونه افزایش قیمت از سوی اپراتورها تخلف و گرانفروشی محسوب شده و در قالب نظارت‌های رگولاتوری و کمیته‌های طرح پایش با اپراتورهای متخلف برخورد می‌شود.

غلامرضا داداش‌زاده – معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری

پیش از این کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه شماره ۱۸۱ کاهش قیمت پهنای باند را تنها برای ارائه‌دهندگان سرویس ADSL تصویب کرده بود که با بازنگری در این مصوبه تعرفه پهنای باند اینترنت برای تمامی خدمات و کاربردها و بهره‌برداران در قالب جدول زیر تعیین شده است:

سرعت (بیت بر ثانیه)اینترنتتعرفه (ریال)
۶۴ کیلو۱ برابر ۶۴ کیلو۶۵۱،۰۰۰
۱۲۸ کیلو۲ برابر ۶۴ کیلو۱،۳۰۲،۰۰۰
۲۵۶ کیلو۳ برابر ۶۴ کیلو۱،۹۵۳،۰۰۰
۵۱۲ کیلو۵ برابر ۶۴ کیلو۳،۲۵۵،۰۰۰
۱۰۲۴کیلو۹ برابر ۶۴ کیلو۵،۸۵۹،۰۰۰
۲۰۴۸ کیلو۱۶ برابر ۶۴ کیلو۱۰،۴۱۶،۰۰۰
۴ مگا۲۷ برابر ۶۴ کیلو۱۷،۵۷۷،۰۰۰
۸ مگا۴۵ برابر ۶۴ کیلو۲۹،۲۹۵،۰۰۰
۲۰ مگا۹۱ برابر ۶۴ کیلو۵۹،۲۴۱،۰۰۰
۳۴ مگا۱۲۸ برابر ۶۴ کیلو۸۳،۳۲۸،۰۰۰
۱۰۰ مگا۳۳۰ برابر ۶۴ کیلو۲۱۴،۸۳۰،۰۰۰
(Mbps۱۵۵)STM۱۴۲۶ برابر ۶۴ کیلو۲۷۷،۳۲۶،۰۰۰

 

مطالب پیشنهادی

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “کاهش قیمت اینترنت همه اپراتورها”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us