Follow Us

۸۴ درصد سهم بازار در اختیار اندروید

بر اساس اطلاعات موسسه ی تحلیل های استراتژیک و به نقل از WSJ، اندروید در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ حدود ۸۵ درصد سهم بازار را در اختیار داشته که این مقدار با کاهش یک درصدی در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ به ۸۴ درصد رسیده است.

gsmarena_001

آقای Neil Mawston مدیر اجرایی موسسه ی یاد شده، اعلام کرده که موفقیت اندروید در سه ماهه ی قبلی به دلیل فروش کم تلفن هوشمند آیفون در این بازه بوده، که با عرضه ی آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس، کوپرتینویی ها مجددا در حال پس گرفتن سهم خود در بازار هستند.در پایان دوره ی سه ماهه ی قبلی سال جاری یعنی تا پایان ماه سپتامبر، اپل ۱۲ درصد سهم بازار را در اختیار داشته است. ویندوزفون و بلک بری نیز  در بازه ی زمانی یاد شده، به ترتیب ۳ و ۱ درصد بازار را در اختیار داشته اند.

البته افت اندک سهم اندروید برای گوگل اهمیت چندانی ندارد چرا که این شرکت در خود شاهد پیشرفتی بوده که بسیار مهم تر از این کاهش سهم است. گوگل وقت بیشتری را برای کنترل ۳۷ درصد سهم سیستم عامل خود که از نسخه های فرعی اندروید استفاده کرده و از خدمات گوگل (Google Services) بهره نمی برند، صرف نموده است. این عدد نشان دهنده ی ۲ درصد کاهش نسبت به سه ماهه ی دوم بوده که به معنای کسب درآمد بیشتر برای گوگل و سیستم تجاری مبتنی بر تبلیغات این شرکت است.

سامسونگ همچنان بزرگترین تولیدکننده ی تلفن های هوشمند اندرویدی است، اما سهم آن در بازار رو به کاهش است. سهم این غول کره ای در سه ماهه ی سوم ۲۰۱۴ به ۲۵ درصد رسیده که نسبت به بازه ی زمانی مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد کاهش را نشان می دهد.از مهمترین دلایل این افت سهم سامسونگ در بازار را می توان شرکت شیائومی دانست. این شرکت با فروش تلفن های هوشمندی ارزانتر که از لحاظ توان سخت افزاری مشابه هم رده های سامسونگی خود هستند، جایگاه قابل توجهی را در برخی بازارها نظیر چین کسب کرده است.

پست پیشنهادی :   لیست کامل موبایل های هواوی که اندروید Q را دریافت خواهند کرد

برچسب ها

درباره: بازار فناوری

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۸۴ درصد سهم بازار در اختیار اندروید”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه