سه شنبه، ۱۳ آبان ۹۳ - ۰۲:۱۶

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

Airdroid را بی شک می توان یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های موجود برای سیستم عامل اندروید دانست. این برنامه ارتباط میان موبایل و کامپیوتر را از طریق شبکه وایرلس برقرار می کند و کنترل کامل اندروید را از طریق مرورگر در اختیار کاربر قرار می دهد. این اپلیکیشن آنقدر در برآورده کردن نیازهای شما بی نقص عمل می کند که به محض بهره برداری از آن دیگر به فکر کابل برای اتصال بین موبایل و کامپیوتر نخواهید افتاد. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه شوید تا با ویژگی های این برنامه بیشتر آشنا شویم.

نحوه اتصال

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

جهت برقراری اتصال بین موبایل یا تبلت با کامپیوتر، تنها کافیست اپلیکیشن Airdroid را برای دستگاه اندرویدی خود دانلود نمایید. پس از اجرا کردن برنامه، یک آدرس IP در اختیارتان قرار می گیرد که باید آن را در مرورگر خود وارد نمایید. اکنون اتصال برقرار شده و کنترل اندروید بر روی کامپیوتر در دستان شما قرار دارد. در این بخش توجه داشته باشید که برقراری شبکه VPN می تواند از اتصال دو دستگاه جلوگیری نماید.

برای برقراری اتصال، لزوما دسترسی به اینترنت نیاز نیست و صرفا یک شبکه بی سیم صرف نیز می تواند کار راه انداز باشد.

تبادل فایل

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

با وارد آدرس IP در مرورگر، میزکاری در اختیار کاربر قرار میگیرد که هر یک از منوهای آن می تواند کارهای مختلفی را انجام دهد. با باز کردن منوی Files می توانید به کلیه پوشه های موجود در اندروید دسترسی داشته باشید و هر فایلی را که خواستید به کامپیوتر منتقل کنید و یا بر عکس فایلی را از کامپیوتر داخل موبایل خود قرار دهید.

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

اگر حوصله گشتن در میان پوشه های نامتناهی اندروید را ندارید و هدف مشخص تری را دنبال می کنید، می توانید از میز کار خود گزینه های دیگری را برگزینید. برای مثال بخش Photos صرفا عکس های موجود در دستگاه را نشان می دهد و در همین راستا بخش های Videos و Music نیز فایل ها تصویری و موسیقی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

در بالای هر یک از این منو ها دو دکمه Upload و Download قراردارد. گزینه Download برای ذخیره فایل ها بر روی کامپیوتر کاربرد دارد و گزینه Upload نیز برای انتقال فایل از کامپیوتر به موبایل مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیریت اپلیکیشن ها

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

گزینه Apps در میز کار، مدیریت کلیه اپلیکیشن های موجود بر روی اندروید را در اختیار کاربر قرار می دهد. با استفاده از این بخش شما می توانید فایل APK تمام نرم افزارهای خود را بر روی کامپیوتر دانلود کنید تا در صورت تمایل از آنها یک نسخه پشتیبان در اختیار داشته باشید و بعدا بر روی دستگاهی دیگر نصبشان کنید.

با انتخاب گزینه Install Apps در این بخش، در صورتی که فایل APK اپلیکیشنی را بر روی کامپیوتر داشته باشید، به راحتی هرچه تمام تر می توانید آن را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب نمایید.

ارسال پیامک

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

در میان تمام گزینه هایی که Airdroid بر روی میزکار قرار می دهد، قابلیت ارسال پیامک شاید یکی از جالب ترین ها باشد. با انتخاب گزینه Messages، کلیه پیامک های موبایلتان را می توانید بر روی کامپیوتر مشاهده کنید، اما این همه ماجرا نیست و Airdroid امکان ارسال پیامک جدید را نیز برایتان فراهم می آورد.

تنها کافیست گزینه New Message را انتخاب کنید، شماره تلفن مورد نظر را وارد کرده و با کیبورد کامیپوتر شروع به تایپ کردن نمایید و در نهایت با کلیک بر روی دکمه Send پیام خود را ارسال کنید. با استفاده از این ویژگی به راحتی می توانید به کار با کامپیوتر خود ادامه دهید و با دوستانتان نیز در ارتباط باشید.

کنترل دوربین

کنترل اندروید با کامپیوتر airdroid

ایردروید این قابلیت را دارد تا کنترل دوربین موبایل را نیز در اختیار بگیرد. با انتخاب گزینه Camera شما می توانید تصویر دوربین موبایل را بر روی کامپیوتر مشاهده نمایید و حتی از همان جا عکس هم بگیرید.

با توجه به اینکه ایردروید ارتباط میان موبایل و کامپیوتر را از طریق شبکه بی سیم برقرار می کند، شما می توانید از این قابلیت استفاده های بسیاری بکنید. برای مثال می توانید موبایل خود را در اتاقی قرار دهید و خود به اتاق دیگری بروید و با استفاده از تصاویر دریافتی اتفاقات را تحت نظر بگیرید و به نوعی موبایلتان را تبدیل به یک دوربین مدار بسته نمایید. البته توجه داشته باشید که این موضوع کاملا به برد شبکه بی سیم بستگی دارد.

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi