خبرهای ویژه

» آندروید » با فنجون معما حل کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۹ - ۲۳:۱۵

با فنجون معما حل کنید

تلفن همراه وسیله ای است که امروزه تبدیل به یک دستگاه محبوب برای انجام انواع بازی ها شده و اکثر کاربران این سرگرمی را در اوقات فراغت خود انجام میدهند. بطور قطع، هر کس سلیقه ای دارد و یکی از سبک های اینگونه بازی ها را انتخاب میکند اما در عین حال، تنوع به قدری […]

گروه آیسا

تلفن همراه وسیله ای است که امروزه تبدیل به یک دستگاه محبوب برای انجام انواع بازی ها شده و اکثر کاربران این سرگرمی را در اوقات فراغت خود انجام میدهند. بطور قطع، هر کس سلیقه ای دارد و یکی از سبک های اینگونه بازی ها را انتخاب میکند اما در عین حال، تنوع به قدری زیاد میباشد که امتحان کردن عناوین مختلف خالی از لطف نیست!

“فنجون” یکی از این صدها عنوان است که در ادامه قصد معرفی آن را داریم. ما را در نقد و بررسی این بازی اندرویدی همراهی کنید.

فنجون

گرافیک و رابط کاربری:

رنگ بندی زنده و هماهنگ، چیدمان مرتب اجزای صفحه و آیکن های یکدست و زیبا، از جمله نقاط قوتی هستند که در رابطه با ظاهر بازی فوق باید به آنها اشاره کنیم. در کل، قالب گرافیکی “فنجون” از اصل یکپارچگی بهره میبرد و جذابیت در طراحی آن به چشم میخورد. البته دقت نظر بیشتر میتوانست باعث زیباترشدن محیط این بازی اندرویدی گردد اما تا این حد نیز کاربرپسند بوده و انتظار مخاطبان خود را برآورده میسازد.

از دیگر نکات مثبتی که میتوانیم برای “فنجون” نام ببریم، به کارگیری تصاویر خلاقانه با طراحی نسبتا خوب در محیط آن است. این تصاویر در واقع جزء اصلی بازی و معماهایی هستند که شما میبایست به آنها پاسخ دهید. در این میان، جای خالی یک موزیک متناسب همراه با افکت های صوتی و یا حتی انیمیشن های ملایم احساس میشود.

جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات نیز جزو ویژگی های مثبت بازی فوق به شمار میروند هرچند از این لحاظ  نقص های کوچکی در هنگام بازگشت به صفحات قبل یا خروج وجود دارد.

فنجون

گیم پلی:

همانطور که ذکر شد، در “فنجون” یک سری تصاویر برای کاربران به نمایش درمی آیند که هرکدام پیام خاصی به همراه دارند. حال شما باید با درک مفهوم هر تصویر، جواب معما را از میان حروف درهم ریخته پایین آن بیابید و به ازای هر پاسخ صحیح، تعدادی سکه دریافت کنید. این سکه ها برای استفاده از راهنمایی هایی که کاربر را به حل معما نزدیک میسازد، مصرف میشوند و از آنجا که با اتمام آنها میبایست بسته های سکه خریداری گردد، انگیزه لازم برای تلاش بیشتر به وجود می آید.

نمایش یک حرف از جواب به انتخاب کاربر، حذف تمامی حروف اضافی و رد شدن از مرحله، کمک هایی هستند که میتوانید در این بازی اندرویدی از آنها استفاده نمایید. با توجه به اینکه تعداد مراحل “فنجون” زیاد میباشد (۲۸۰ مرحله)، بدون تردید به این راهنمایی ها احتیاج پیدا خواهید کرد و باید بر مصرف سکه ها مدیریت داشته باشید. این در حالی است که رتبه بندی کاربران در جدولی موسوم به برترین ها، هیجان بازی را افزایش میدهد و حس رقابت و بدست آوردن امتیاز بیشتر را در شما زنده میکند.

درپایان باید گفت که هرچند گیم پلی “فنجون” جذاب و سرگرم کننده به نظر میرسد اما انتظار میرفت وقت بیشتری برای پیاده سازی آن صرف گردد. به عنوان مثال بهتر بود امتیازدهی بر اساس زمان پاسخگویی به معما و یا تعداد پاسخ نادرست تا رسیدن به جواب نهایی نیز صورت گیرد و همچنین روند هوشمندانه تری در سختی مراحل در نظر گرفته شود. گذشته از این، موضوع بازی فوق را قبلا هم در نمونه های دیگر دیده بودیم و این دلیل خوبی است که “فنجون” نیاز به ایده پردازی بیشتر داشته باشد!

فنجون

قیمت:

شما میتوانید این بازی اندرویدی را بطور رایگان دریافت نمایید و از انجام آن لذت ببرید. البته شاید در طی گذر از مراحل متعدد “فنجون”، به خرید بسته های سکه احتیاج پیدا کنید هرچند این موضوع کاملا اختیاری میباشد. تولیدکنندگان نیز جهت تشویق کاربران، ویژگی جالبی به نام خرید بی نهایت پیش بینی کرده اند تا با استفاده از این قابلیت، برای همیشه از تهیه سکه بی نیاز گردند.

شرکت  پویاسازاندسته بندی : آندروید , نرم افراز
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.