چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۵:۴۲

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

بالاخره بعد از چند ماه صبر، زمان دریافت آخرین سیستم عامل iOS اپل رسید. همان طور که احتمالا بدانید، اپل تغییرات بسیاری را در iOS 8 نسبت به نسخه های پیشین لحاظ کرده و حتی در برخی موارد ما شاهد سنت شکنی های این شرکت هستیم. به نوعی می توان گفت اپل مسیر تغییرات بزرگ را با iOS 7 آغاز و آن را با نسخه جدید این سیستم عامل ادامه داده است.

iOS-8-main

iOS 8 دارای امکانات فراوانی است که بیشترین تغییرات را ما در اعطای سطح دسترسی اپلیکیشن ها و برخی امکانات این چنینی می بینیم. به طور مثال، در iOS شما امکان تغییر کیبورد اصلی آیفون یا آیپد خود را دارید و یا اپلیکیشن ها در یک محیط امن به یکدیگر متصل می شوند و می توانند با یکدیگر تبادل امکانات کنند. یکی دیگر از تغییرات این سیستم عامل اضافه شدن ویجت به بخش اعلانات است و از این پس اپلیکیشن ها می توانند در این بخش هم فعالیت داشته باشند. از دیگر قابلیت های جدید این سیستم عامل می توان به اضافه شدن سیستم پرداخت اپل و اپلیکیشن سلامتی HealthKit اشاره کرد. امکان ارسال عکس، ویدیو و پیغام صوتی از طریق iMessage و بهبود عملکرد اپلیکیشن ایمیل و بسیاری به روز رسانی های دیگر از ویژگی های این نسخه از iOS است که اشاره مفصل به تمام آنها در این مطلب نمی گنجد.

iOS-8-release-time-zones1

بعد از انتشار نسخه های بتا و طی شدن مراحل تست و باگ گیری بالاخره زمان انتشار iOS 8 فرا رسیده و طبق جدول زمان بندی شده فوق، در ساعت ۲۱:۳۰ امشب (۲۶ شهریور ۱۳۹۳) به وقت تهران ما آن را دریافت خواهیم کرد. iOS 8 با آیپاد تاچ نسل پنجم، آیفون ۴ اس،‌ آیفون ۵، آیفون ۵ اس، آیفون ۵سی و همچنین، آیپد ۲، آیپد رتینا، آیپد ایر، آیپد مینی و آیپد مینی رتینا سازگار خواهد بود.

اگر شما از دارندگان محصولات سازگار با iOS 8 هستید، بک آپ های خود را بگیرید تا امشب با خیالی آسوده آیفون یا آیپد خود را به این نسخه از سیستم عامل آپدیت کنید.

به روز رسانی: این احتمال وجود دارد که به دلیل تغییر ساعت فصلی که اخیرا شاهد آن بودیم، زمان عرضه iOS 8 که در عکس فوق ذکر شده، با ساعت محلی ما تفاوت داشته باشد. در این صورت به روز رسانی مذکور، در ساعت ۲۲:۳۰ به وقت محلی ایران انجام خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi