دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۸:۰۱

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

com.aral.easybills

پرداخت قبوض مختلف مانند آب، برق، تلفن و غیره، یکی از امور همیشگی در زندگی روزمره خانواده ها میباشد و راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. در این میان، انتخاب سریعترین و در عین حال مطمئن ترین روش، برای افراد بسیار مهم است و تلفن همراه میتواند به کمک شرکت های خدمات ارزش افزوده و برنامه های کاربردی، این امکان را به کاربران خود بدهد.

اپلیکیشن “آسان قبض” گزینه خوبی در این زمینه میباشد. در ادامه ما را با معرفی، نقد و بررسی این برنامه اندرویدی همراهی کنید.

آسان قبض

رابط کاربری:

رنگ بندی زنده و هماهنگ، فونت مناسب، آیکن های زیبا و چیدمان مرتب عناصر صفحه، نقاط قوتی هستند که در قالب گرافیکی “آسان قبض” مشاهده خواهید کرد. محیط این اپلیکیشن اندرویدی با وجود موارد اشاره شده، چهره کاربرپسندی به خود گرفته است و هرچند از این لحاظ انتظار دقت نظر و حسن سلیقه بیشتری میرفت اما تا این حد نیز امتیاز خوبی به آن تعلق میگیرد.

از دیگر نکات مثبتی که میتوانیم برای رابط کاربری “آسان قبض” نام ببریم، جابجایی بدون پیچیدگی بین همه بخش ها و استفاده راحت از امکانات میباشد. به کارگیری تکنیک هایی همچون پنجره های شناور، نوارهای ابزار سریع  و دکمه های ناوبری، این ویژگی ها را به برنامه فوق بخشیده اند. البته نواقصی هم در این بین به چشم میخورد که از آن جمله باید به وجود دکمه فهرست فقط در صفحه اصلی، اشاره کنیم. این نقص باعث افزایش تعداد جابجایی ها در میان صفحات میشود.

ازنظر AppReview، امتیاز ۴.۵ از ۵ به این بخش تعلق میگیرد.

آسان قبض

کاربرد:

امکان اسکن بارکد در “آسان قبض”، اولین نکته قابل ذکر در رابطه با آن میباشد که سایر برنامه های مشابه نیز از این تکنیک بهره میبرند. در کنار این قابلیت، امکان وارد کردن مشخصبات قبض به صورت دستی نیز قرار داده شده است تا در صورت عدم عملکرد اسکنر، کاربران با مشکل مواجه نگردند. عملیات پرداخت در این برنامه اندرویدی، توسط شرکت معتبر “آپ” و از طریق کدهای USSD انجام میپذیرد. بدین ترتیب نیازی به اینترنت نخواهد بود و این موضوع را باید به عنوان یک نکته مثبت به شمار آورد.

قابلیت های “آسان قبض” به همین جا ختم نمیشود و امکاناتی جهت مدیریت قبوض از قبیل ذخیره اطلاعات آنها، ثبت کارت های بانکی جهت استفاده در عملیات پرداخت و پشتیبان گیری از اطلاعات برنامه و بازیابی آنها، در اپلیکیشن فوق به چشم میخورد. پیاده سازی هرکدام از موارد مذکور با دقت بالایی انجام گرفته تا بیشترین کارایی را برای شما به همراه داشته باشد.

در بخش قبض های من، میتوانید نمایش لیست را بر حسب گزینه های مختلف فیلتر نموده و در نتیجه سریع تر به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. همچنین با اشاره بر روی مشخصات هر قبض، امکان حذف، ویرایش و یا پرداخت آن میسر میگردد. نمایش وضعیت قبوض اعم از پرداخت شده یا نشده و یا در انتظار پیامک به همراه شناسه های قبض ومبلغ آن، از جمله اطلاعاتی هستند که در این صفحه خواهید دید. کد رهگیری نیز برای قبض هایی که پرداخت شده اند، به نمایش درمی آید.

قسمت کارت های من، مربوط به ثبت کارت های بانکی کاربران بوده و با لمس دکمه کارت جدید در پایین صفحه امکان پذیر میگردد. گزینه ای هم جهت استفاده به عنوان کارت پیش فرض وجود دارد تا هنگام تایید پرداخت قبض، به کارگرفته شود. در این صفحه نیز ابزارهایی برای ویرایش، حذف و انتخاب به عنوان کارت پیش فرض در عملیات پرداخت گنجانده شده است.

در “آسان قبض”، امکانات قابل توجهی جهت پشتیبان گیری از اطلاعات و بازیابی آنها پیش بینی شده که شامل انتخاب مسیر فایل پشتیبان و همچنین نحوه پشتیبان گیری بر حسب مواردی از قبیل ادغام و جایگزینی قبض های تکراری، ادغام و عدم جایگزینی و حذف قبض های موجود و بازیابی، میشود.

برنامه فوق با وجود قابلیت هایی که نام بردیم، وظیفه خود را به نحو احسن انجام میدهد و این موضوع دلیل قانع کننده ای برای AppReview میباشد تا امتیاز ۵ از ۵ را به این بخش اختصاص دهد.

آسان قبض

قیمت:

هزینه ای که باید برای دریافت این اپلیکیشن اندرویدی بپردازید، با توجه به امکاناتی که در آن وجود دارد منصفانه بوده و میتواند باعث استقبال مخاطبان از “آسان قبض” شود. از این رو، AppReview امتیاز ۵ از ۵ را برای این بخش درنظر میگیرد.

دانلود از بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi