یکشنبه، ۱۹ مرداد ۹۳ - ۱۰:۲۹

اگر به هنر عکاسی و تماشای تصاویر علمی علاقه‌مند هستید، از این آلبوم زیبا لذت خواهید برد. در این مطلب، جذاب‌ترین تصاویر علمی هفت روز گذشته را برای شما گردآوری کرده‌ایم. در بخشی دیگر از مجموعه «فوکوس»، میهمان نیوزآی تی باشید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

اقیانوس کیهانی

اقیانوس کیهانی

دانشمندان بر این باورند که ممکن است دریایی در زیر سطح منجمد قمر انسلادوس زحل وجود داشته باشد. جالب است بدانید انسلادوس که قطری ۵۰۰ کیلومتری و بیش از ۱۰۰ میلیون سال سن دارد، ششمین قمر بزرگ زحل است. زحل نیز خود ششمین عضو منظومه خورشیدی ماست. این قمر در سال ۱۷۸۹ توسط ویلیام هرشل کشف شده.

قد و قواره ریزه میزه

قد و  قواره

در تصویر یک قورباغه نیزه سمی را می‌بینید که تنها یک سانتی‌متر قطر دارد. این عکس زمانی گرفته شده که کارکنان آکواریوم Sealife لندن در جریان طرحی سالانه مشغول بررسی سلامتی ۶۶۰۰ جانداری بودند که در این مرکز نگهداری می‌شوند. این جانور بومی امریکای مرکزی و جنوبی بوده و در گونه‌های مختلف و به رنگ‌های گوناگون است.

تخلیه چاه!

تخلیه چاه!

ترکیدگی لوله‌ی آب صد ساله در شهر لس‌آنجلس موجب جاری شدن آب در بخش‌هایی از دانشگاه UCLA و خیابان‌های اطراف آن شده است. این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی-عمومی ایالات متحده و جهان است. دانشگاه UCLA در منطقه وست‌وود واقع شده و از نظر تعداد، بیشترین دانشجو را در ایالت کالیفرنیا پذیراست.

دود افتخار

دود افتخار

اسکادران آکروباتیک Red Arrows (پیکان‌های سرخ) کشور بریتانیا در حال نمایش گروهی خود هستند. نمایش‌های هوایی بخش جانبی نمایشگاه هوایی ساندرلند است. این اسکادران که بر فراز منطقه ساحلی ساندرلند پرواز می‌کردند، برنامه خود را با نمایش دودهایی به رنگ پرچم این امپراتوری انجام دادند.

مسافرت مفتی ۲٫۰

مسافرت مفتی 2.0

روباتی به نام hitchBOT در بزرگراه ۱۰۲ کانادا منتظر خودروی عبوری است. این روبات بخشی از یک آزمایش اجتماعی است که آیا رانندگان می‌توانند آن را به طور سالم تا مقصد ببرند. رایگان‌سواری، مسافرت مفتی یا اتو مرسی سبکی از مسافرت در مغرب زمین است که مسافران با خودرو یا کامیون‌های عبوری و بدون پرداخت هزینه‌ای، مسافتی را طی می‌کنند.

جاده خاکی

جاده خاکی

مریخ‌نورد فرصت (Opportunity) ناسا رکورد تازه‌ای از سفر خارج از جاده را در محیط بیرون کره زمین ثبت کرده است. این مریخ‌نورد تاکنون بیش از ۴۰ کیلومتر (۲۵ مایل) را در سطح سیاره سرخ پیموده است.

خرس‌بُرون

خرس‌بُرون

کارکنان موزه تاریخ طبیعی برلین مشغول حمل مجسمه تاکسیدرمی شده‌ی یک خرس قطبی هستند. خرس‌های قطبی گونه‌ای هستند که در قطب شمال زندگی می‌کنند و به خرس سفید یا خرس شمالی نیز معروف است. از آنجا که با گرم شدن تدریجی کره زمین زیستگاه‌های این جانور در حال نابودی است، آیندگان باید به دیدن این موجودات در فیلم‌های مستند و موزه‌ها بسنده کنند!

بودن یا نبودن!

بودن یا نبودن!

در تصویر، یکی از دو پرند‌ه‌ی زنبورخواری که این روزها در بریتانیا پرورش داده شده، در حال خوردن حشره‌ای دیده می‌شود. در یک قرن گذشته، این پرنده سومین تلاش موفق کارشناسان برای پرورش این گونه در جزایر بریتانیا است.

پیش‌بینی مرطوب

پیش‌بینی مرطوب

این یک تصویر ماهواره‌ای است که به طور دستی رنگی شده. این تصویر نشان دهنده‌ی بخارهای آب بر فراز کره زمین است. به کمک این شبیه‌سازی‌ها، کارشناسان هواشناسی پیش بینی می‌کنند غلظت بخار آب با گرم شدن تدریجی دمای کره زمین افزایش پیدا می‌کند.

طرفداران پلاستیکی!

پیش‌بینی مرطوب

یک تیم بیس‌بال کره‌ای شیوه‌ی تازه‌ای برای پر کردن سکوهای ورزشگاه و تغییر حال و هوای ورزشکاران پیدا کرده است. مسئولان این باشگاه می‌خواهند روبات‌های پلاستیکی را روانه ورزشگاه کنند!


منبع

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi