چهارشنبه، ۰۱ مرداد ۹۳ - ۰۵:۱۳

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

080492-MTN-modems-06

اگر شما دارای یک شبکه وایرلس گسترده با تعداد زیادی رایانه دارای ویندوز ۷ باشید. متصل کردن آن ها به شبکه و وارد کردن رمز ایمن ترکیبی که احتمالا خیلی هم بلند بالا است، کار خسته کننده ای برایتان خواهد بود. نگران نباشید با تهیه یک سری از تجهیزات به سادگی فشردن یک کلید می توانید تمامی رایانه ها را به صورت ایمن و بدون وارد کردن کلمه عبور در هر یک از آن ها به شبکه متصل کنید.

[divider]
[crp limit=”3″ heading=”1″ cache=”0″]
[divider]

WiFi Protected Setup(راه‌اندازی حفاظت‌شده وای-فای) یا WPS استانداردی است برای برقرار کردن شبکه‌های ببیسیم خانگی به شکلی امن و آسان. این استاندارد در ۸ ژانویه ۲۰۰۷ توسط اتحادیهٔ وای-فای به صورت رسمی آغاز گردید.

هدف این استاندارد تسهیل روند پیکربندی امنیتی شبکه‌های بیسیم می‌باشد و به همین دلیل است که قبلاً Wi-Fi Simple Config نامیده می‌شد. این پروتکل به منظور میسر کردن امنیت برای کاربرانی طراحی شده که اطلاعات کمی در مورد امنیت شبکه‌های بیسیم دارند و ممکن است درمیان گزینه‌های موجود برای برقراری محدودیت دسترسی در شبکه‌های بیسیم سردرگم بمانند.

kb17336-001_en_v9

خوب حالا برای استفاده از این قابلیت چه باید بکنید. ابتدا باید یک مودم وایرلس یا اکسس پوینت روتر سازگار با این فناوری را تهیه کنید. بقیه کار ساده است.

اگر کارت شبکه شما نصب شده و روشن باشد ویندوز به دنبال شبکه های اطراف خود می گردد. در صورت پیدا کردن یک شبکه آیکن Network در ناحیه تذکر یک درخشش نارنجی پیدا می کند تا به شما گوشزد کند که شبکه ای در اطراف شما است.

اکنون برای وصل شدن به شبکه، روی آیکون Network در ناحیه تذکر کلیک کنید یا از مسیر زیر روی Connect To A Network کلیک کنید.

Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center

این عمل باعث باز شدن یک پنل خواهد شد که تمامی اتصالات شبکه موجود را به شما نشان خواهد داد. در صورت داشتن کانکشن … یا دایال آپ یا ۳G آن ها را نیز خواهید دید.

حال بر روی شبکه مورد نظر خود کلیک کنید تا اتصال آغاز شود. در صورت دارا بودن فناوری WiFi Protected Setup صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

حال به بر روی مودم خود دنبال دکمه WPS یا علامت آن بگردید و آن را بفشارید و چند ثانیه نگه دارید تا چراغ آن شروع به چشمک زدن کند.

همه چیز تمام شد حال روتر اطلاعات تنظیم را ارسال کرده و ظرف چند ثانیه یک اتصال امن و رمزگذاری شده با شبکه خود دارید بدونه اینکه نیازی به وارد کردن چیزی داشته باشید. به قول معروف: به همین سادگی به همین خشمزه گی، پودر کیک رشد!a

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi