دوشنبه، ۳۰ تیر ۹۳ - ۱۲:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

برنامه تروجان جدیدی موسوم به کرونوس که برای سرقت اطلاعات مالی و بانکی کاربران طراحی شده به طور گسترده در فضای مجازی پخش شده است.

kronos-trojan-malware-russian-underground-forum-zeus-financial-banking-gozi-citadel-938x535

این برنامه ضمن سرقت اطلاعات لاگین یا ورود به سایت‌های بانکی می‌تواند پول های کاربران را هم به سرقت ببرد. تروجان مذکور در بازارهای هکری زیرزمینی در فضای مجازی هم خرید و فروش می شود و لذا استفاده از آن افزایش یافته است.این بدافزار همچنین می تواند مرورگرهای اینترنتی مختلف مانند Internet Explorer، Mozilla Firefox  و Google Chrome را هم از طریق افزودن کدهای مخرب HTML آلوده کند. عملکرد این بدافزار یادآور بدافزار بانکی زئوس است که میلیون‌ها کاربر خدمات بانکی در سراسر جهان را در سال های اخیر دچار مشکل کرده است.

[divider]
[crp limit=”3″ heading=”1″ cache=”0″]

[divider]

تروجان یاد شده می تواند هم ویندوزهای ۳۲ بیتی و هم ویندوزهای ۶۴ بیتی را آلوده کرده و به گونه‌ای طراحی شده تا نرم افزارهای ضدویروس هم نتوانند آن را شناسایی کنند. این بدافزار حتی می تواند بدافزارهای رقیب را هم شناسایی کرده و فعالیت آنها را به نفع خود مختل نماید.این بدافزار در بازارهای زیرزمینی به قیمت هفت هزار دلار به فروش می رود و البته هکرهای فروشنده قول می‌دهند که در ازای پرداخت این مبلغ آن را به رایگان توسعه دهند، به روزرسانی نمایند و مشکلات و آسیب پذیری هایش را برطرف کنند.

منبع: PCWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi