دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۲۸

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

"داعش"، کشتن همه گروه‌های دیگر را جایز می‌داند

تروریست‌های داعش که هدف احیای “خلافت اسلامی” را در سر دارند٬ از تکنیک‌ها و ابزارهای نوینی نظیر شبکه‌های اجتماعی برای پیش‌برد اهداف خود بهره می‌گیرند.به گزارش نیوز آی تی به نقل از دویچه وله، مجله آتلانتیک در گزارشی که پیرامون فعالیت‌های آنلاین گروه داعش منتشر کرده٬ از انتشار اپلیکیشن ویژه‌ای برای توییتر توسط این گروه خبر داده که تا کنون صدها کاربر برای استفاده از آن روی گوشی‌های اندروید اطلاعات خصوصی‌شان را هم در اختیار طراحان آن قرار داده‌اند.

 این اپلیکیشن که “فجر البشائر” (Dawn app) نام دارد٬ به صورت اتوماتیک توییت‌ها را از طریق اکانت شما منتشر می‌کند؛ توییت‌هایی که توسط نیروهای زبردست داعش در امور شبکه‌های اجتماعی آماده‌ی انتشار می‌شوند.آنها از این طریق از گزند الگوریتم‌های کشف اسپم‌های توییتر هم در امان می‌مانند٬ چون کاربران داوطلب به صورت معمول توییت‌ها را روی صفحه‌هایشان ارسال می‌کنند و راه ساده‌ای برای مسدود کردن آنها وجود ندارد.

 این اپ در ابتدا در آوریل ۲۰۱۴ عرضه شد٬ اما در زمان حملات اخیر داعش به شهرهای عراق فعالیت آن به اوج رسید. پس از تصرف شهر موصل بیش از ۴۰ هزار توییت درباره این عملیات از طریق همین اپلیکیشن در توییتر جاری شد.پس از حرکت پیکارجویان داعش به سوی بغداد٬ توییتر پر از توییت‌ها و عکس‌هایی شد که این گروه با مضمون “بغداد٬ ما داریم می‌آییم” منتشر می‌کرد و هر جست‌وجویی در توییتر٬ کاربران را به توییت‌های این جهادگران افراطی می‌رساند. عملیات ارعابی که تا کنون به این شکل و با این میزان از موفقیت در دنیای آنلاین اجرا نشده بود.

 این فقط یکی از تکنیک‌های داعشی‌هاست. مهم این است که با بهره‌گیری از این استراتژی آنها در مواقع ضروری می‌توانند هشتگ‌هایی که می‌خواهند را تبدیل به ترند کنند و پیام خود را با صدایی رساتر به مخاطبان خود در سراسر جهان برسانند.تروریست‌هایی که با کشتار جمعی بی‌رحمانه در حال پیش‌روی‌اند و ایده احیای “خلافت اسلامی” را در سر دارند٬ نیروهای زبده‌ای هم در اختیار دارند که حضور آنلاین آنها را از اتاق فرمانی نامعلوم در جایی در این کره خاکی٬ برنامه‌ریزی و هدایت می‌کنند و این هدایت آن‌قدر حساب‌شده است که راهی برای مقابله با آن نمی‌توان یافت.

 حتی هکتیویست‌های “انانیمس” که اعلام کرده‌اند قصد دارند با حامیان داعش در دنیای وب مقابله کنند٬ اعلام کرده‌اند که در عملیات موسوم به NO2ISIS به وب‌سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین سه دولتی حمله خواهند کرد که از داعش و اقداماتش حمایت می‌کنند: ترکیه٬ قطر و عربستان سعودی. پیوستن گیک‌ها به تروریست‌ها خبری نگران‌کننده است که تهدیدی جدی برای صلح جهانی محسوب می‌شود و جهان باید برای مقابله با آن راهی بیابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi