پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۴

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

اخیرا در یک پروژه کیک‌استارتر (کیک‌استارتر، وب سایتی است که با گرمی از استارت آپ‌هایی با ایده‌های نوین و خلاقانه استقبال می‌کند) ایده ساخت کوچک‌ترین هدفون دنیا مطرح شده است. جالب اینجاست که این هدفون به صورت بی‌سیم و با استفاده از بلوتوث، اصوات را دریافت و پخش خواهد کرد.این روزها از یک طرف شاهد علاقه مردم به هدفون‌های بزرگ هستیم و از سوی دیگر شاهد گرایش بیشتر به هدفون‌های کوچک می‌باشیم.کاملا مشخص است که استفاده از هدفونی بزرگ که توسط شرکت معتبری ساخته شده، جلوه بیشتری دارد.  اما از طرف دیگر استفاده از هدفون‌های کوچک نیز دردسر کمتری در حمل و نقل ایجاد می‌کند.

smallest-earbuds

هدفون جدید به همراه گوشی‌هایی با ابعاد مختلف عرضه خواهد شد تا به راحتی در گوش جای گیرد و یک قفل سیلیکونی از خارج شدن آن از گوش جلوگیری می‌کند.همانطور که گفته شد این هدفون کوچکترین هدفون بی‌سیم جهان است و در نگاه اول ابعاد آن تمسخر برانگیز خواهد بود. از طرف دیگر کوچکی ابعاد هدفون فوق باعث می‌شود که بیشتر از ۳ ساعت، شارژ در خود نگه ندارد. البته کپسول‌های کوچکی که محتوی شارژ اضافی هستند به همراه هدفون فروخته خواهند شد. شارژ این کپسول‌ها طبق معمول از طریق یو‌اس‌بی صورت می‌گیرد.

این طور که پیداست در ساخت این هدفون از تکنولوژی ساخت سمعک بهره گرفته شده است در نتیجه گران‌ قیمت می‌باشد. قیمتی که در این پروژه برای آن مشخص شده حدود ۲۰۰ دلار است و  قرار بود تا با جمع آوری مبلغ ۳۰۴ هزار دلار، این پروژه استارت بخورد اما جالب است بدانید که با اینکه هنوز ۳۶ روز به پایان زمان مقرر مانده ، بیشتر از ۶۰۰ هزار دلار جمع آوری شده است و با این حساب در آینده نزدیک شاهد هدفون‌های بسیار کوچکی هستیم که بدون هیچ دردسری قادر خواهیم بود در هنگام پیاده روی و یا ورزش‌های مختلف از آن استفاده کنیم.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi