دوشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۲۵

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

bannerlogo

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شرط لازم برای دریافت تخفیف ۳۵ درصدی قیمت پهنای باند را برای ارائه دهندگان سرویس ADSL ، ارائه تخفیف ۲۰ درصدی به مشترکان عنوان کرد و گفت: شرکتهای اینترنتی و مخابرات باید مستندات تغییر نرخ های ADSL کاربران را به رگولاتوری ارائه دهند تا پس از بررسی، تائیدیه نهایی برای دریافت تخفیف قیمت پهنای باند را دریافت کنند.

حسن رضوانی  در مورد نحوه اجرای تغییر نرخ های اینترنت پرسرعت ADSL برای کاربران نهایی مطابق مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار داشت: شرکتهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت – PAP – و شرکت مخابرات ایران براساس بررسی های صورت گرفته قیمت اینترنت ارائه شده به مشترکانشان را تا ۲۰ درصد کاهش داده اند.

وی با بیان اینکه قیمت ADSL از تاریخ ۲۳ بهمن ماه ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: برخی از شرکتهای اینترنتی این تخفیف را با توجه به بازار رقابتی قبل از ابلاغ این مصوبه برای مشترکانشان اعمال کرده اند.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری ادامه داد: در مورد تخفیف نرخ پهنای باند نیز شرکتهای اینترنتی باید مستندات خود در اجرای این مصوبه را برای تائید نهایی به رگولاتوری ارائه دهند تا پس از بررسی برخط، امکان دریافت تخفیف ۳۵ درصدی پهنای باند اینترنت را از شرکت ارتباطات زیرساخت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجرای مصوبه تغییر نرخ اینترنت را برای مشترکان نهایی بررسی و نظارت می کند خاطرنشان کرد: تغییر نرخ برای مشترکان نهایی از تاریخ ابلاغ مصوبه لازم الاجرا اعلام شده اما در مورد سایر بندهای این مصوبه که مربوط به تغییر نرخ انتقال، فضا و برق است با توجه به سازو کارهای فنی زمان بیشتری برای اجرا نیاز است.

رضوانی از بررسی شکایات در مورد تغییر نرخ اینترنت پرسرعت خبر داد و گفت: مواردی نیز بوده که برخی مشترکان تخفیف ۲۰ درصدی را دریافت نکرده اند که این موضوع مورد بررسی و نظارت رگولاتوری قرار گرفته و به شرکتهای ارائه دهنده اخطار داده شده است. براین اساس کاربران می توانند شکایات خود در این زمینه را از طریق سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام و پیگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi