یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۵۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

Google Play Services

ممکن است تا حالا به این خطاها در حین نصب نرم افزار یا اجرای برخی از برنامه های اندروید بر خورده باشید

  • The google Play Services resources were not found. Check you Project Configuration to ensure that the resources are included
  • this app won’t run unless you update google play services.

شاید پیام اول را کمتر دیده باشید اما پیام دوم حتما تا الآن یک بار مزاحمتان بوده است و شما مجبور بودید برنامه ای به حجم تقریبی ۷ مگابایت را دانلود کنید تا از شر این خطا راحت شوید.تا به حال از خود سوال کرده اید که این برنامه چیست و چرا باید حتما آخرین نسخه ی آن را دانلود کنید و نصب کنید بدون آنکه بتوان حتی محیط آن را دید؟!

badge-g

Google Play services ابزاری ضروری برای اجرا و به‌روز‌رسانی برنامه‌ها از گوگل پلی می باشد. برخی برنامه‌های شرکت گوگل برای اجرا نیازمند نصب این برنامه هستند. اگر این برنامه را پاک کنید ممکن است بقیه برنامه‌های شما از کار بیفتند. قطعاً به این ابزار نیاز دارید.

برنامه ی Google Play Services شامل سرویس های منحصر به فرد گوگل می باشد و به عنوان یک پردازش در پشت پرده در سیستم عامل اندروید کار می کند. همچنین این برنامه یک روند آسان برای شناسایی اطلاعت اکانت گوگل شما را برای سرویس ها و برنامه های دیگر که دارای استاندارد های امنیتی هستند به ارمغان می آورد.

برنامه ی Google Play Services از طریق پلی استور قابل دسترس است، پس به روز رسانی این برنامه ارتباطی به سرویس دهنده ی موبایل شما یا به روزرسانی سیستم عامل اندرویدتان ندارد. در واقع کاربران اندروید ۲٫۲ و بالاتر که فروشگاه پلی استور را روی گوشی خود دارند می توانند بسته های به روز رسانی این برنامه را دریافت نمایند.  این کار به شما کمک می کند تا از جدیدترین متدهای برنامه نویسی اندروید در Google play services استفاده کنید و مطمئن باشید که متدها و کتابخانه های استفاده شده در تمام اکوسیستم گوشی های اندروید قابل استفاده است!

پس بسیاری از برنامه نویسان از جمله برنامه نویسان خود گوگل از کتابخانه های این برنامه استفاده می کنند، طبیعی است که شما برای اجرا و یا نصب این برنامه ها باید حتما آخرین نسخه ی Google play services را روی گوشی خود نصب کرده باشید.

می توان این موضوع را به نصب کردن بازی های مختلف روی کامپیوتر تشبیه کرد. حتما می دانید که برای اجرای بسیاری از بازی ها، نصب DirectX روی سیستم شما الزامی است. زیرا این بازی ها از کتابخانه های برنامه نویسی DirectX استفاده می کنند و شما این کتابخانه ها را باید روی سیستم خود داشته باشید! طبق همین روال، Google Play Services، پیش نیاز بسیاری از برنامه های اندروید مانند نقشه، گوگل پلاس، My Tracks و…  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi