جمعه، ۲۹ فروردین ۹۳ - ۰۳:۴۶
سیستم‌عامل iOS 7

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

یکی از تفریحات جوانان و نوجوانان این است که با گوشی خود به موسیقی گوش کنند به همین دلیل گاهی می بینیم که جوانان دوچرخه سوار و موتور سواری که گاها با قرار دادن هندزفری در گوش، در حال گوش دادن به موسیقی هستند و هیچ گونه صدای خارجی را نمی شنوند و این می تواند ایمنی تمام این نوجوانان را به خطر اندازد چرا که هم دچار حواس پرتی می شوند و هم اینکه، صدای بوق اتومبیل های پشت سر و کنا خود را متوجه نخواهند شد و به موقع از خطر ها اطلاع پیدا نمی کنند. اما خب می دانیم که هر چیزی در روی این کره خاکی چاره ای دارد و چاره ی این عادت نوجوانان هم چیزی جز اختراع یک نوجوان ۱۷ ساله کالیفرنیایی نیست!

allo گجتی برای ایمینی دوچرخه سواران

در این مدل کیسی که توسط این نوجوان ساخته شده دارندگان آیفون ۵ و iphon 5c می توانند به راحتی صدای تقویت شده ای از گوشی بشنوند و دیگر نیازی نیست که گوشی در گوش! مسافت ها را طی کنند.

این وسیله دارای بخش های ساده ای نظیر بلند گو، امکان تنظیم سریع و بدنه پلاستیکی ضخیم برای حفاظت از گوشی در برابر ضربه است. هر چند گوش دادن به موزیک از طریق هدفون روی دوچرخه چیزی عادی است اما هم اکنون در ایالت هایی نظیر فلوریدا این کار ممنون می باشد و خاطی ها باید در صورت هشدار پلیس جریمه شوند. در برخی ایالت ها هم نظیر کالیفرنیا نیز به سواران اجازه داده می شود که گوشی را فقط در یک گوششان قرار دهند و به رانندگی و دوچرخه سواری بپردازند.

allo گجتی برای ایمینی دوچرخه سواران

در کشور انگلستان از زمانی که شش دوچرخه سوار به علت در گوش داشتن هدفون در طول  دو هفته فوت شدند، این کار را ممنوع کرده و به هیچ عنوان اجازه استفاده از گوشی هنگام دوچرخه سواری و… داده نمی شود. همانطورکه ما گفتیم قانون گزاران انگلستان بر این باورند که این هدفون ها مانع شنیدن صدای بوق و آژیر ها می شود و جان دوچرخه سواران و سایر سواره ها به خطر می افتد از این رو با این رویکرد استفاده از هدفون به طور کلی ممنوع است. در تحقیقاتی که تا کنون انجام شده است که گوش دادن به موسیقی قدرت دید را محدود ت می کند و این می تواند با ضعف بینایی موقتی که هنگام گوش دادن به موسیقی و علی الخصوص زمان دوچرخه سواری رخ می دهد،  باز هم جان این دوچرخه سواران به خطر افتد و موجب شود که آن ها نتوانند به سلامت به مقصد برسند.

allo گجتی برای ایمینی دوچرخه سواران

اسپیکری که توسط این نوجوان ساخته شده است در واقع از دو باطری قدرتمند AAA ایجاد شده است، که قادر به تولید صدا در محدوده ۸۰ تا ۹۰ دسی بل است که البته در ترافیک باید توجه بیشتری داشت و صدا را کاهش داد.  البته این کیس تنها برای کسانی که دوچرخه سواری می کنند ساخته نشده بلکه کارایی آن برای شغل هایی که نیاز به شنیدن صدا و آژیر دارند و حتی نیاز به حواس جمع تر دارند نیز ثابت شده و آن ها نیز می توانند بهره وری خود را با استفاده از این کیس بالاتر ببرند.

شرکت سازنده آن allo این دستگاه را تا قیمت ۲۴٫۵۰۰ دلار بالا برده است اما انتظار می رود در انتهای دو هفته اول ماه آوریل قیمت با کاهش ۱۰ دلاری به ۱۴ دلار برسد. اما اگر استقبال از این وسیله زیاد باشد قطعا سازندگان اقدام به ساختن این کیس برای سایر گوشی ها نیز خواهند کرد که کمک می کند امنیت شغلی و جانی بسیاری از دارندگان گوشی های هوشمند و غیر هوشمند هنگام استفاده از صدا بیشتر و بیشتر شود.

حتی می توان با ارائه تغییراتی در این سخت افزار، نظیر نورهای لایت، افزاینده های استریو و… هم از نظر قیمت و هم از نظر سلایق مختلف بازاریابی بهتری داشت. به هر حال نظرات کار شناسانه ای لازم است تا به بهبود کیفیت این دستگاه کمک کنند. در صورتی که در ایران ما نیز محدودیت استفاده از هدفون وجود داشته باشد می توان برنامه بازاریابی خوبی برای این گوشی ها در نظر گرفت. بسیاری از افراد هم از اسپیکر های بلوتوثی استفاده می کنند که نمونه ای از آن ها را می توانید در مقاله ای از مای تک با عنوان معرفی JBL Pulse به عنوان بهترین اسپیکر بلوتوثی آن را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi