جمعه، ۲۲ فروردین ۹۳ - ۰۵:۱۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

آیفون

شاید برای شما هم پیش آمده که باتری خود را در صبح به طور کامل شارژ کرده باشید اما تا بعد از ظهر تنها ۲۰ درصد باتری برایتان باقی مانده باشد.مدیریت بهینه باتری از اعمالی است که امروزه با گسترش استفاده افراد از گوشی های تلفن همراه هوشمند درکارهای روزمره بسیار مهم و حیاتی است.راه های زیادی وجود داردکه با عمل کردن به آنها می توانید عمر باتری آیفون خود را تاحدود زیادی افزایش دهید. برخی اعمال به طور قطع باتری بیشتری مصرف می کنند و برخی تنظیمات خاص نیز در پس پرده از عمر روزانه باتری آیفون شما می کاهند.با عمل کردن به این روش‌ها می توانید تا حد زیادی عمر روزانه باتری خود را افزایش دهید.

– آپدیت اتوماتیک اپ ها را غیر فعال کنید

با عرضه ios7 اپل قابلیتی را معرفی کرد که به وسیله آن اپ های موجود در گوشی می توانند به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر آپدیت شوند. درنگاه اول این قابلیت کاربردی است اما می تواند مصرف باتری شما را تا حدود زیادی افزایش دهد.

– app refresh در پس زمینه را غیر فعال کنید

این قابلیت امکان آن را فراهم می کند که هنگام اتصال گوشی به wifi محتوای اپلیکیشن های موجود در گوشی به صورت خودکار در پس زمینه آپدیت شود. غیر فعال کردن این قابلیت می تواند کمک زیادی به کم شدن مصرف باتری آیفون باشد.

– غیر فعال کردن wifi ، بلوتوث و Air drop در مواقع غیر ضروری

اگر این قابلیت ها در زمان عدم استفاده روشن بمانند تنها باتری شما را مصرف می کنند. غیر فعال کردن آنها به راحتی توسط بخش مرکز کنترل ios7 که با کشیدن صفحه از پائین به بالا امکان پذیر است.

– مطمئن شوید برنامه های پس زمینه باتری اضافه مصرف نمی کنند

گاهی اوقات برنامه های غیر فعال در پس زمینه ممکن است ناخواسته باتری زیادی مصرف کنند برای مثال حواستان به علامت Gps درگوشه راست بالا باشد در صورتی که از GPS گوشی استفاده نمی کنید و این آیکون را در بالا می بینید به احتمال زیاد یک برنامه به طور ناخواسته از GPS شما در پس زمینه استفاده می کند که مصرف باتری را بالا می برد.

– در مورد دفعات شارژ گوشی دقت کنید

شارژ بیش از حد گوشی در مورد باتری های لیتیومی آیفون ها یک باور غلط است. اما باید بدانید که تعداد دفعاتی که می توانید گوشی خود را شارژ کنید محدود است و یک عمر معینی دارد.

– تا جای ممکن از اپلیکیشن های خود اپل استفاده کنید

اپلیکیشن هایی که توسط خود اپل طراحی شده اند تا حد ممکن بهینه شده اند تا کمترین میزان باتری مصرفی را داشته باشند. تا جای ممکن از اپلیکیشن های خود شرکت اپل استفاده کنید.

– یک باتری ذخیره تهیه کنید

اگر می خواهید کمی بیشتر خرج کنید می توانید یک پک باتری اضافه که معمولا به همراه قاب برای آیفون عرضه میشود استفاده کنید.به کمک این باتری های ذخیره می توانید تا ۲ برابر حالت عادی از گوشی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi