دوشنبه، ۱۸ فروردین ۹۳ - ۰۲:۲۹

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

High Wheel

تاکنون بلندترین چرخ‌‌و‌فلکی که ساخته شده، Singapore Flyer بوده که در سنگاپور واقع است. ارتفاع این چرخ و فلک به ۱۶۴٫۸ متر می‌رسد و احتمالاً سوار‌شدن روی آن برای خیلی‌ها ترسناک و هیجان‌انگیز است. رکورد جدید توسط چرخ‌و‌فلکی در لاس وگاس آمریکا ثبت شده که ۲٫۸ متر بیشتر از فلایر سنگاپوری است و در ادامه‌ی مطلب شما را با مشخصات و تصاویر زیبای آن آشنا می‌کنیم.چرخ و فلک یکی از بخش‌های جالب توجه مجموعه‌ی LINQ محسوب می‌شود. این مرکز تفریح و سرگرمی توسط مهندسین Arup Engineering برای مرکز Caesars Entertainment ساخته شده است. ۲۸ کابین زیبای کروی شکل روی چرخ‌و‌فلک تعبیه شده که نمای کامل ۳۶۰ درجه‌ای دارد.اما بررسی سازه‌ از نظر اعداد و ارقام؛ وزن هر کابین برابر با ۱۹۹۵۸ کیلوگرم است و ۴۰ نفر در آن جا می‌شوند. در مجموع ۱۱۲۰ نفر به صورت هم‌زمان می‌توانند سوار چرخ و فلک شوند. قطر چرخ و فلک ۱۵۸٫۵ متر است که با وجود ۲۰۰۰ لامپ LED سیستم روشنایی آن، در تاریکی شب به نظر عجیب و البته جالب می‌رسد.یک دور گردش های ویل حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و هزینه‌ی سواری آن در روز ۲۴٫۹۵ و برای استفاده در هر زمان دلخواهی که Express Pass نام دارد، به ۵۹٫۹۵ دلار افزایش می‌یابد.

high-roller-vegas-2

شاید تصور کنید که در این چرخ‌و‌فلک هم مثل چرخ‌و‌فلک‌های ساده‌ای که در پارک‌های کوچک دیده‌اید، کابین‌ها به صورت آویزان از دایره‌ی بزرگ چرخ‌و‌فلک طراحی شده‌اند؛ جالب است بدانید که کابین‌های بزرگ این چرخ‌و‌فلک توسط موتورهای بزرگی چرخانده می‌شود تا مسافران به صورت عمودی قرار بگیرند.

high-roller-vegas-3

این ساختار تنها در مورد ۳ چرخ و فلک دیگر مصداق دارد؛ فلایر که در سنگاپور واقع است و به آن اشاره کردیم، چرخ و فلک London Eye به معنی چشم لندن که ارتفاع ۱۳۵ متری دارد و در انگلستان واقع است و در نهایت ستاره‌ی استرالیا یا Melbourne Star که تنها ۱۲۰ متر ارتفاع دارد.این رکورد چندان ماندنی نیست؛ چرا که قرار است چرخ و فلکی به نام New York Wheel در ساحل Staten Island در سال ۲۰۱۶ افتتاح شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi