سه شنبه، ۲۹ بهمن ۹۲ - ۰۰:۰۶

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

سیاری از کشورهای جهان دارای جشن‌های بزرگی هستند که به صورت سالانه اجرا می‌شوند. احتمالا شما هم نام بسیاری از این جشن‌ها را شنیده اید و حتی شاید آرزو کرده اید که “کاش من هم می‌توانستم در این جشن شرکت کنم”. در این پست  قصد داریم شما را با ۱۰ جشنواره بزرگ آشنا کنیم.

۱. کارناوال – ریو دو ژانیرو، برزیل – ۲۸ فوریه تا ۴ مارس (۲۰۱۴)

این رژه بزرگ سازمان یافته یکی از معروف‌ترین رویدادهای برزیل است که عموم مردم در آن شرکت می‌کنند و به رقص و آوازخوانی می‌پردازند. رقص و موسیقی سامبا یکی از نمادهای این کارناوال است و مردم در این جشن لباس‌های رنگارنگ می‌پوشند.

 

۲. جشن اکتبر – مونیخ، آلمان – آخرین هفته از ماه سپتامبر و آغاز اکتبر

سالانه بیش از شش میلیون نفر در اکتبرفست شرکت می‌کنند، در سال ۲۰۱۳ به ارزش بیش از ۹۶ میلیون دلار آبجو در این مراسم مصرف شد.

۳. جشنواره برف و یخ – هاربین، چین – ۵ ژانویه تا ۵ فوریه

جشنواره هاربین بزرگترین جشنواره برف و یخ در جهان است. در این جشنواره تندیس‌هایی با طول بیش از ۲۰ فوت و نیز ساختمان‌های بزرگ یخی ساخته می‌شود.

۴. هولی – از اعیاد رسمی هندوها در سراسر جهان – ۲۷ مارس (۲۰۱۴)

هولی، همچنین به عنوان جشنواره رنگ نیز شناخته شده است، در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر، و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند.

۵. کارناوال – ونیز، ایتالیا – ۱۴ فوریه تا ۴ مارس (۲۰۱۴)

یکی از جشن‌های کهن جهان است که سابقه آن به قرن ۱۳ میلادی بازمی‌گردد. در این جشن مردم از لباس‌ها و ماسک‌های تمثیلی استفاده می‌کنند.

۶. جشنواره آتش Up Helly Aa – شتلند، اسکاتلند – آخرین سه شنبه در ژانویه

Up Helly Aa نام بزرگترین جشنواره آتش سوزی در اروپا است که در آن کشتی وایکینگ را به آتش می‌کشند.

۷. تومارولند – بوم، بلژیک – ۲۷ تا ۲۹ ژوئن (۲۰۱۴)

تومارولند طی چندین سال گذشته که اجرا می‌شود به سرعت رشد کرده است و در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی و رقص الکترونیکی جهان (EDM) است. هر سال بیش از ۱۰۰.۰۰۰ بازدید کننده، به صورت گروهی به رقص و شادی در این مراسم می‌پردازند.

۸. ماردی گرا – نیواورلئان، ایالات متحده – سه شنبه قبل از چهارشنبه خاکستری ۴ مارس (۲۰۱۴)

ماردی گرا عنوان سری جشن‌های سنتی سالیانه‌است که در بسیاری کشورهای مسیحی انجام می‌شود. در این جشن ها گروه‌هایی به صورت کارناوال‌های خیابانی با لباس و ماسک‌های خاص به اجرای مراسم می‌پردازند.

۹. توماتینا – بونول، اسپانیا – آخرین چهارشنبه ماه اوت

این جشنواره هر سال صرفا برای تفریح ​​برگزار می‌شود، به این معنی است که با هیچ سنت باستانی گره نخورده است. ده‌ها هزار نفر از اقصی نقاط جهان در این جشنواره گرد هم می‌آیند و در یک نبرد خیابانی به سوی یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب می‌کنند.

۱۰. جشنواره بین المللی بالون البوکرکی – البوکرکی، ایالات متحده – ۴ تا ۱۲ اکتبر (۲۰۱۴)

جشنواره بین المللی بالون البوکرکی، بزرگترین تجمع پروازی بالن‌های هوای داغ در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi