9 توصيه عالی برای خريد گوشی همراه!

9 توصیه عالی برای خرید گوشی همراه!

9 توصیه عالی برای خرید گوشی همراه!

گوشی ها امروزه به دستگاههایی ضروری در زندگی مردم تبدیل شده اند، بنابراین داشتن معیارهای مناسب برای انتخابی درست بسیار قابل اهمیت به نظر می رسد.اصلی ترین دغدغه خریداران تلفن همراه بعد از قیمت، امکانات و کارکرد تلفن همراه است و شاید یکی از اصلی ترن علل سوءاستفاده برخی از فروشندگان همین بی اطلاعی خریداران باشد.با دانستن این توصیه ها می توانیم در خرید یک گوشی مناسب خود به راحتی تصمیم بگیریم.

توصیه اول: پول

درحقیقت این بودجه شماست که برند و نوع و مدل را مشخص می کند. پس توصیه می کنیم پیش از وارد شدن به فروشگاه سقف پولی را که می خواهیدصرف تلفن همراه کنید مشخص کنید.

توصیه دوم: برند پرست نباشید

اگر انتظار شما از تلفن همراه کارایی و کیفیت باشد، چه فرقی می کند که آن گوشی سامسونگ باشد یا نوکیا،اچ تی سی باشد یا سونی.برند پرستی را کنار بگذارید و به دنبال موبایلی بگردید که بهترین کارایی را نسبت به بودجه تان ارائه دهید.

توصیه سوم: الویت با کارایی است

اگر برای خرید تلفن همراه الویت مشخص کرده اید، توصیه می کنم الویت اول خود را هرچه که هست به کارایی تغییر دهید زیرا با عدم توجه به کارایی بی شک هم پول و هم وقت خود را هدر داده اید.به عنوان مثال اگر شما از تلفن همراه خود انتظار کیفیت تماس بالا و دوربین با کیفیت دارید،چه لزومی دارد که یک تلفن همراه با سی پی یو چهار هسته ای و نمایشگر پنج اینچی بخرید؟

توصیه چهارم:از نمایندگی ها خرید کنید

حال که تلفن همراه خود را براساس کارایی و قیمت پیدا کردید؛ نوبت به خرید آن می رسد اما اینکه از کجا بخرید هم مهم است.اگر شرکت گوشی موبایل شما در کشوری که در آن زندگی می کنید  نمایندگی رسمی  دارد، توصیه می کنم که حتما از یکی از نمایندگی ها مجاز خریداری کنید چرا که خیالتان راحت است که دیگر موبایل دست دوم و بدون گارانتی یه شما تحویل نمی دهند ضمن اینکه از مزایای دیگر مانند تخفیف و شرکت در قرعه کشی بهره مند خواهید شد.

توصیه پنجم: از اینترنت غافل نشوید

گاهی اوقات پیش می آید که بین چند مدل موبایل گیر می افتید و چاره از جز انتخاب یکی از آنها ندارید. در این هنگام بهترین راه استفاده از اینترنت و کمی وب گردی در وب سایت ها و فروم هاست.چیزی هم که زیاد است از این قبیل سایت ها که تخصص شان نقد و بررسی تلفن همراه است. فروم ها را هم فراموش نکنید. به طور کلی فروم ها در این زمینه از سایت های نقد و بررسی بهتر اند چرا که همه می توانند در آن از تجربیات خود بنویسند.اصلا شما می توانید در فروم ها کسانی را پیدا کنید که قبلا موبایل مورد نظر شما را خریداری کرده اند و از تجربیات آنان نهایت استفاده را ببرید. شبکه های اجتماعی هم همچین کارکردی دارند.

توصیه ششم: هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست

بهترین راه این است که قیمت موبایل را از چندین فروشگاه بپرسید و یا به سایت های فروش اینترنتی مراجعه کرده و از قیمت روز مطلع شوید.شنیده اید که می گویند:هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست؟این ضرب المثل در خرید تلفن همراه هم صدق می کند. هرگز فریب قیمت های پایین را نخورید چرا که ممکن است با تعویض لوازم جانبی موبایل مثل شارژر و هندزفری با نمونه های تقلبی، قیمت تلفن همراه را تا چند ده هزار تومان کاهش دهند .

توصیه هفتم:چینی بی چینی

پول خود برای خرید موبایل های بی کیفیت چینی هدر کنید.البته حساب کمپانی های معتبری همچون مارشال و هوآوی را از شرکت های بی نام و نشان چینی جداست. پس تحت هیچ شرایطی اقدام به خرید گوشی ها بی نام و نشان چینی نکنید.

توصیه هشتم: تست کردن حق شماست

در فروشگاه از فروشنده بخواهید که موبایل مورد نظرتان را در اختیارتان قرار دهد.سپس آن را روشن کنید و بی هیچ عجله ای شروع به کارکردن با آن کنید.با دوربین گوشی عکس بگیرید،اسپیکر های گوشی را تست کنید و حد الامکان یک ویدئو در آن تماشا کنید و یک سیمکارت در آن گذاشته و به یکی از دوستانتان زنگ بزنید و از او بخواهید کیفیت صدا شما را بررسی کند.خلاصه اینکه شما حق دارید که پیش از خرید تمامی قسمت های گوشی را تست کنید و از فروشندگانی که این حق را از شما سلب می کنند، خرید نکنید.

توصیه نهم: ترجیحا لمسی بخرید

اگر تاکنون از همان گوشی های قدیمی با همان دکمه های درشت و سفت استفاده می کردید، کمی به روز شوید و از گوشی های لمسی استفاده کنید.عمر گوشی های صفحه کلید دار رو به اتمام است و اکنون اکنون اگر به ویترین موبایل فروشی ها نگاه کنید به ازاء ده گوشی لمسی یک گوشی صفحه کلید دار مشاهده خواهید کرد و این نشان دهنده این است که دیر یا زود گوشی های کلاسیک صفحه کلید دار منقرض می شوند پس چه بهتر است که همین الان با کار کردن با گوشی های لمسی عادت کنید.

 

مطالب پیشنهادی

برچسب ها

درباره: نیوز آی تی

ماموریت این سایت اطلاع ارسانی صحیح و به موقع اخبار فناوری (IT)، بررسی محصولات مختلف و ارائه راهنمای خرید کالاهای مختلف است

0 دیدگاه در “۹ توصیه عالی برای خرید گوشی همراه!”

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک خبرنامه

Follow Us

آمار

  • 308,366
  • 5,980