شنبه، ۰۵ مرداد ۹۲ - ۰۶:۴۸
7 نوآوری فناورانه برای استفاده خانگی

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

7 نوآوری فناورانه برای استفاده خانگی

7 نوآوری فناورانه برای استفاده خانگی

شمردن آخرین گجتهای خانگی که از فناوری برای استفاده خانگی استفاده کرده بسیار دشوار است، اما این فهرست ۷ نوآوری فناورانه را مدنظر قرار داده که برای استفاده در منزل کارآمد هستند.

دربات (DoorBot)

DoorBot

DoorBot

دربات واژه ای که از دو کلمه ” در” و ” ربات” تشکیل شده یک دستگاه کوچک است که به جلوی خانه آویخته می شود و سایرین نمی توانند بین آن و زنگ در تمایز قائل شوند. این دستگاه دارای دوربین کوچک و قابلیت اتصال به وای فای است.هنگامی که فردی در مقابل در قرار می گیرد به جای آن که کل خانه در مواقع استراحت و یا سایر مواقع مطلع این حضور شوند، کاربر مورد نظر یک علامت هشدار روی تلفن هوشمند و یا تبلت خود دریافت می کند.

شیرلطفا (Milkplease)

Milkplease

Milkplease

این برنامه یک شبکه اجتماعی برای خرید شیر است که می تواند در فروشگاه های مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد.این برنامه با هدف برقراری روابط اجتماعی کاربر خود را از حضور همسایه در فروشگاه مواد غذایی مطلع کرده تا بتواند از وی تقاضا کند که برای وی نیز خرید کند. یکی از کاربردهای این برنامه اجتماعی کاهش ترافیکهای غیر ضروری و ارتقای تعاملات اجتماعی است که موجب نزدیک شدن مردم می شود.

حسگرهای مکعبی (CubeSensors)

CubeSensors

CubeSensors

صدا و دمای اتاق می تواند موجب مختل شدن خواب برخی از افراد شود، سایرین نمی دانند که چرا نمی تواند بخوابند و این اختلال در خوابش به کدام یک از موارد رطوبت، نور، کیفیت هوا و یا فشار جوی مرتبط است.این اطلاعات را حسگرهای معکبی به کاربر خود ارائه می دهد. این حسگر با یک تلفن هوشمند مرتبط شده و توصیه هایی را برای ایجاد تغییرات به منظور فراهم کردن محیط بهینه ارائه می کند.

سیستم دوش اکو وی (EcoVea Shower System)

EcoVea Shower System

EcoVea Shower System

اکو وی یک سطح و یا سکو است که می توان آن را در حمام نصب کرد تا آب تمیز بازیافت کرده، اقتصادی عمل کند و قبض آب را تا ۸۰ درصد کاهش دهد.نحوه عملکرد این سیستم بدین صورت است که آب کثیف را از آب تمیز جدا کرده و آب تمیز را به لوله دوش انتقال می دهد و در کنار صرفه جویی در آب و هزینه آن احساس خوب استحمام طولانی مدت را نیز به دنبال دارد.

کلیک و رشد (Click and Grow)

Click and Grow

Click and Grow

فراموشی برای آب دادن به گیاهان دیگر دلیلی برای نگرانی و ناراحتی نیست. گیاهانی چون ریحان و جعفری که می خواهید در آشپزخانه رشد کنند قابل نصب روی دیوار هستند.ین دستگاه به طور کامل جایگزین خاک، آب و نور نمی شود اما هرکدام از گیاهان را تحت نظر قرار می دهند تا اطمینان حاصل کند که هرکدام از آنها میزان کافی وجود دارد. این شرکت یک نسخه گلدانی برای خانه و دفاتر کار را ارائه کرده است.

قایق کایاک اورو (Oru Kayak)

Oru Kayak

Oru Kayak

پیش از این ایده دوچرخه های تاشو مطرح شده بود اکنون نوبت به قایق کایاک می رسد که از قابلیت تاشدن برخوردار است، قایق کایاک به قایقهایی اطلاق می شود که اسکیموها آنها را طراحی کرده و استفاده می کنند.این کایاک اوریگامی از قابلیت تبدیل شدن به یک کیف دستی برخوردار است و می تواند روی آب عملکرد چشمگیری داشته باشد. تنها شکاف روی قایق بالای آب قرار می گیرد و دارای یک صندلی اسفنجی و تکیه گاه است تا پاروزدن برای کاربر ساده تر باشد.

آینه هوشمند (Smart Mirror)

Smart Mirror

Smart Mirror

آینه هایی که به کاربر صادقانه ترین مسائل را بگویند به مد روز تبدیل شده است اما تولید آینه های هوشمندی که می تواند کاربر را از تعداد ضربان قلبش مطلع کند می تواند مزایای مهمی در برداشته باشد.این آینه هوشمند از یک وب کم شبیه دوربینهای تلفنهای هوشمند استفاده می کند تا نور منعکس شده روی پوست را اندازه گیری کند که به نوبه خود می تواند خونی را که در صورت وجود دارد احساس کند و پس از آن وقتی درمقابله آینه هستید تعداد ضربان قلبتان در قسمت پایین آینه نوشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi