شنبه، ۰۵ مرداد ۹۲ - ۰۶:۴۸
نبردهای جاده ای Need for Speed

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

نبردهای جاده ای Need for Speed

نبردهای جاده ای Need for Speed

سال هاست که ساخت عناوین سبک مسابقه ای تبدیل به سنتی بزرگ در صنعت بازی شده اند. یقیناً هر کس که با سبک اتومبیل رانی سرعتی و نبردهای خیابانی با ماشین های لوکس خاطره دارد، نام سری Need for Speed را می شناسد. این مجموعه با نسخه های ۱ تا ۳ در نسل چهارم و پنجم شناخته شد. در نسل ششم، Most Wanted و Carbon به بهترین بازی های مسابقه ای Arcade سال تبدیل شدند. اما مدت هاست که از آن شهرت می گذرد و NfS باز هم با ساخت عناوین فرعی نتوانسته محبوبیت سابق خود را بدست آورد. امسال EA قصد دارد تا قسمت دیگری را منتشر کند که شاید باز هم شکستی دیگر توسط این سری رقم بخورد!

نبردهای جاده ای Need for Speed

نبردهای جاده ای Need for Speed

اما این نسخه که Rivals نام دارد، توسط استودیویی ناآشنا و مستقل به نام Ghost Games ساخته می شود که ادعاهای بسیار زیادی برای تزریق یک سرعت جدید به طرفداران NfS داشته است. در نخستین شایعات، گفته می شد که Black Box سازنده عنوان شکست خورده The Run نیز این نسخه را می سازد، اما بعدها معلوم شد که Ghost Games این بازی را با موتور قدرتمند Frostbite 3.0 می سازد. به Redview County خوش آمدید. مکانی که شباهت زیادی به شهر Hot Pursuit 2010 دارد. در این شهر که ۳ برابر بزرگتر از Fairhaven نسخه قبل است، شما به دنبال حریفان خود خواهید رفت، اما اینبار خودتان آن ها را انتخاب می کنید. در Rivals ابتکار عمل بیشتری دست شما است.

نبردهای جاده ای Need for Speed

نبردهای جاده ای Need for Speed

به طوری که حتی می توانید با زدن یک دکمه آب و هوای مورد نظر خود را هم تغییر دهید. در Redview County شاهد مسابقات مختلفی خواهید بود. برای مثال، شما در یک مسابقه با ۸ اتومبیل دیگر هستید و در همان زمان، می توانید مسابقه دیگری را در همان جاده ببینید. محیط بازی بسیار شلوغ است و هنگامی که مزاحمانی مثل پلیس ها هم حضور پیدا می کنند، جذابیت دو چندان می شود. همچنین سازندگان اذعان داشته اند که شما می توانید مانند نسخه HP در نقش اتومبیل های پلیس نیز قرار گرفته و به تعقیب رانندگان قانون شکن بپردازید. در مراسم E3 امسال شاهد ۲ تریلر از Rivals بودیم که اولی جنبه تیزری داشت و دومی به صورت Split Screen Co-op به نمایش درآمد.

تریلر اول با لحظات برخوردهای سینماتیک و دیالوگ هایی همراه بود که به نظر می رسید بازی دارای یک داستان نیز خواهد بود، اما Ghost Games هنوز این شایعه را تأیید نکرده است. در تریلر دوم که در مراسم EA نیز پخش شد، ما شاهد گرافیکی بی نقص و بسیار زیبا با منظره ای آفتابی بودیم. جزئیات و بافت های بازی نیز بسیار عالی بودند. جلوه های بصری و Blur سینمایی در پردازش گرافیک بسیار خیره کننده جلوه می دادند و مورد منفی ای در آن دیده نمی شد. بخشی که بیشتر از همه باعث نگرانی شد، گیم پلی و کنترل اتومبیل بود که زیاد با نسخه های HP 2010 و MW2 فرقی نداشت.

سیستم گاز دادن و کنترل سرعت بسیار تکراری بود و هنگام عبور از پیچ ها، همان ترمز دستی به بازیکن کمک می کرد. البته چیزی که ممکن بود این سیستم گیم پلی را از تکرار نجات دهد، بخش فیزیک و واکنش های ماشین نسبت به دست اندازها و ترک آسفالت ها بود که بسیار عالی پیاده سازی شده است. همچنین ضربات ماشین و واکنش های آن هم به نظر با قدرت ساخته شده است. بازیکن با اتومبیل Bentley R-Zero 2 قرمز رنگ به تنهایی در جاده می تازد و آب و هوای محیط را به دلخواه خودش تغییر می دهد. پس از یک دقیقه، در مکانی متوقف می شود و اینجاست که همراه با دیگر حریفان وارد این مسابقه می شود. به نظر می رسد که بازیکن در این محیط Open-World می تواند وارد مسابقاتی شود که مدتی است آغاز شده اند! پس از مدتی که بازیکن اول در حال انجام مسابقه است، بازیکن دوم به صورت Co-op یا Split Screen وارد بازی می شود و به جمع Rivals می پیوندد.

پس از مدتی رقابت، شاهد اضافه شدن پلیس های سمج بودیم که جذابیت و شلوغی مسابقه را چند برابر کردند. جزئیات همه ماشین ها از جمله پلیس کماکان با سیستم World Rendering ساخته شده که البته از این حیص بسیار قدرتمند است. البته باید اقرار کرد که تخریب پذیری این سیستم بسیار پایین است. همچنان Road Blockها یکی از موانع پلیس برای دستگیری راننده ها هستند. در آخر نمایش هم شاهد تعداد بسیار انبوهی از پلیس ها بودیم که به زیبایی در یک نقشه چندنفره در حال بازی بودند و باید گفت که این همه المان های شلوغ در یک سبک مسابقه ای بسیار بی نظیر و جذاب به نظر می رسید. EA امیدوار است که همراه با Ghost Games سری محبوب دیگری از NfS را خلق کند که با آن راهی برای به اوج رسیدن دوباره اش باز شود. البته هر چند ممکن است که این اتفاق بعید باشد، اما باید تا روز عرضه بازی صبر کرد و دید که سازندگان چه المان هایی را علاوه بر کلیشه ها به آن اضافه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi