خبرهای ویژه

» آندروید » بر مدار لاین!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ - ۱:۰۸

بر مدار لاین!

نرم افزار لاین از محبوب ترین و قوی ترین نرم افزارهای ارتباطی است که تابحال منتشر گردیده است.قطعأ اکثر کاربران با آن آشنا هستند و یا درحال استفاده از آن می باشند.نرم افزار لاین نرم افزار بسیار پیچیده ای نیست لذا کاربر به سرعت با آن ارتباط برقرار کرده و بر آن مسلط می شود.برای […]

گروه آیسا

نرم افزار لاین از محبوب ترین و قوی ترین نرم افزارهای ارتباطی است که تابحال منتشر گردیده است.قطعأ اکثر کاربران با آن آشنا هستند و یا درحال استفاده از آن می باشند.نرم افزار لاین نرم افزار بسیار پیچیده ای نیست لذا کاربر به سرعت با آن ارتباط برقرار کرده و بر آن مسلط می شود.برای دریافت لاین از طریق کافه بازار اینـــــجا کلیک کنید.با ما همراه باشید تا باهم دریابیم که چرا لاین تا این حد محبوب است و چرا از لحاظ کیفیت در لیست برترین ها قرار گرفته است!؟در این مطلب تست اپ به بررسی تخصصی لاین خواهد پرداخت تا موشکافانه تر با سیاست های لاین آشنا شوید و روند توسعه آن را تجسم کنیدبا مطالعه این راهنما به دید دقیق تری از لاین دست خواهید یافت که به شما در ارتباطی بهتر توسط این نرم افزار کمک خواهد کرد

jp.naver.line.android

[divider]
[crp limit=”3″ heading=”1″ cache=”0″]
[divider]

در دنیای برنامه نویسی اندروید،یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل توسعه نرم افزار،ترسیم روند توسعه آن می باشد.شما به عنوان توسعه دهنده باید مسیر توسعه نرم افزار خود را ترسیم کنید تا بدانید برای ارائه کیفیتی برتر چه تغییراتی را برای نرم افزار خود در نظر یگیرید.به صورت کلی ترسیم این روند توسعه نیاز به ابتکار و نگرش وسیع دارد.زمانیکه نرم افزارهای ارتباطی پا به دنیای اندروید گذاشتند، در ابتدای راه بودند.برای مثال نرم افزار وایبر که از قدیمی های این عرصه است،در ابتدا تنها و تنها قابلیت ارسال پیام متنی را داشت!و البته با ظاهری بسیار ساده! اما تنها ظرف دوسال مشاهده می کنید که اکنون چه قدرتی در زمینه نرم افزارهای ارتباطی کسب کرده است.لاین نیز در ابتدا با ظاهری ساده و امکاناتی ابتدایی وارد دنیای اندروید شد.اما اکنون در کنار بسیاری از نرم افزارهای بزرگ حرفی برای گفتن دارد.اما به نظر شما لاین چگونه توانست برای خود جا باز کند؟
آیا محبوبیت لاین بخاطر امکانات آن است؟ آیا محبوبیت آن بدلیل تعداد بیشمار کاربر آن می باشد؟ و بسیاری سوال دیگر…
اما همگی میدانیم لاین “در مجموع” امکاناتی استاندارد و مشابه با نرم افزارهای ارتباطی مشهور دیگر دارد.پس به نظر شما چطور توانسته است تا مخاطبانی همچون نرم افزارهای بزرگ دیگر بدست آورد؟تمام این سوالات یک پاسخ مشترک دارند و آنهم روند توسعه لاین است.مطابق با بررسی های تست اپ،لاین تنها در مدت دوسال توانست امکانات خود را سه برابر،کیفیت خود را هشت برابر و سرعت خود را دو برابر ارتقا دهد.توسعه دهندگان لاین در ترسیم روند توسعه نرم افزار خود بسیار موفق عمل کرده اند و تنها راز موفقیت لاین این روند توسعه هوشمندانه است.

برای مثال به مطالب زیر توجه کنید تا بامقایسه ای ساده اما هوشمند این موضوع را بهتر درک کنیم:

رابط کاربری:

رابط کاربری لاین بسیار هنرمندانه طراحی شده است.یک طراحی حرفه ای که حسی میان رابط کاربری کارتونی و واقع گرا را القا میکند.به رابط کاربری نرم افزار وایبر توجه کنید.رابط کاربری بنفش خوش رنگی که حس آرامی به کاربر منتقل می کند! اما اکنون به لاین توجه کنید.رابط کاربری که با آن میتوانید ۹۹% پوسته رابط کاربری را شخصی سازی کنید و از رنگ های متنوع و موضوعات متنوع پوسته های مختلف بهره مند شوید.پس به راحتی میتوان با مقایسه دو رابط کاربری نرم افزار وایبر و لاین به راز رابط کاربری محبوب لاین دست یافت.در واقع هر دو دارای رابط کاربری زیبا و دلنشین هستند که کاربر را به راحتی جذب میکنند اما لاین با قابلیت تغییر پوسته خود حس تسلط بیشتری را به کاربر منتقل میکند.
dsdsd
viber-32-339x535
شاید از خود بپرسیم پس چرا نرم افزار وایبر قابلیت تغییر پوسته را قرار نمی دهد؟
توسعه دهندگان وایبر مدت ها پیش می توانستند قابلیت شخصی سازی پوسته را برای نرم افزار وایبر پیاده سازی کنند اما اینجا سیاست روند توسعه وایبر مطرح است.به زبان ساده تر،توسعه دهندگان نرم افزار مشهور وایبر،در روند توسعه نرم افزار خود،بدلایل خاص خود،قابلیت شخصی سازی پپوسته را قرار نداده اند.
اگر بخواهیم دلایل این کار را بدانیم بحثی موشکافانه تر را در پی خواهد داشت.
اکنون سوال این است که آیا وایبر با قرار ندادن قابلیت شخصی سازی کامل پوسته،شکست خورده است؟
همانطور که همه میدانیم اصلا اینگونه نیست.بلکه وایبر اکنون از قدرت های بزرگ نرم افزارهای ارتباطی است
پس چه نتیجه ای میگیریم؟
به زبان بسیار ساده نتیجه میگیریم،نرم افزار وایبر با آنکه در رابط کاربری خود قابلیت های کمتری نسبت به نرم افزار لاین دارد اما هیچگاه از این جهت دچار شکست نشده است.اما اگر لاین نیز همچون وایبر برای رابط کاربری خود امکاناتی کنونی را در نظر نمیگرفت قطعأ شکست میخورد!
اما چرا؟نرم افزار وایبر چه چیزی دارد که میگوییم نرم افزار لاین اگر همانند وایبر رابط کاربری متوسطی در نظر میگرفت شکست میخورد اما وایبر شکست نخورده است؟
برای این سوال بسیار مهم که جواب تمامی سوالات دیگر است تنها یک پاسخ مطرح است:

تعداد کاربر

در حقیقت خود کاربران هستند که روند توسعه یک نرم افزار را تعیین میکنند.خود کاربران هستند که محبوبیت نرم افزاری را مشخص میکنند.خود کاربران هستند که تعیین میکنند چه نرم افزاری برتر از نرم افزاری دیگر است.اگر نرم افزار لاین از تعداد کاربران نرم افزار وایبر برخوردار بود بی شک هیچگاه تا این حد دست و پا نمیزد! تا با افزایش امکانات کاربران بیشتری را جذب کند.
خود شما کاربران هستید که در مجموع تعیین کننده روند توسعه نرم افزار می باشید.اگر از نرم افزاری رضایت نداشته باشید،توسعه دهندگان برای موفقیت خود مجبور خواهند شد تا با توسعه نرم افزار خود و ارتقا کیفیت آن رضایت شما را جلب کنند.
اگر از نرم افزاری راضی باشید توسعه دهندگان سعی در حفظ پایداری امکانات خواهند کرد تا رضایت شما کاربران را از دست ندهند.
همه چیز به نگاه هوشمندانه کاربران بستگی دارد و توسعه دهنده نیز با نگرشی هوشمند باید بهترین و مناسبترین واکنش را برای جلب رضایت کاربران از خود نشان دهد.
در واقع هدف از ارائه این مقایسه بسیار ساده و ابتدایی،درک بهتر روند توسعه لاین است.همانطور که از توضیحات متوجه شدیم،نرم افزار لاین به شدت تلاش کرد تا با ارتقا کیفیت خود کاربران بیشتری جذب کند.که به قدری هوشمندانه روند توسعه خود را ادامه داد،تا امروز در میان بزرگان این عرصه قرار گیرد.
در مقایسه با دیگر نرم افزار ها لاین توانست امکانات زیر را بسیار بهتر ارتقا و ارائه دهد.با دقت به موارد زیر توجه کنید تا راز موفقیت لاین را با نگاهی کلی مشاهده نمایید:
+ لاین رابط کاربری خود را بسیار منعطف طراحی کرد تا بتواند تمام قابیلت های خود را بهتر و با کیفیت تر ارائه دهد
+ در کنار نرم افزار اصلی خود (لاین) اقدام به توسعه نرم افزارهای دیگر کرد تا از این جهت بتواند بیشتر در میان کاربران جا باز کند و کاربران بیشتری را با نرم افزار اصل یخود آشنا سازد
+ امکانات ارتباطی نرم افزار اصلی خود را به صورت کامل ارتقا داد و با قرار دادن تایملاین و ارتباط صوتی امکانات خود را بیش از پیش کرد
+ فروشگاه برچسب های(استیکر) خود را به صورت ویژه ای گسترش داد و از طراحان بسیار حرفه ای استفاده کرد تا حس دلنشین تری را منتقل کند.همچنین در زمینه طراحی استیکرها هزینه بسیاری صرف کرد
+ با قرار دادن نماینده های خود(به اصطلاح!) توانست تا ارتباط پویا تری برقرار کند که اغلب کشور ها را پوشش داد و در کشور ما نیز نماینده خود (Line Perisan) را نیز ایجاد کرد.
+ با افزایش قدرت و سرعت ارسال و دریافت پیام توانست سریع تر مسیر توسعه خود را طی کند و نواقص گذشته خود را برطرف سازد
+ لاین تواست با بهره گیری از متدهای مختلف و بسیار حرفه ای ارتباط آشنایان با یکدیگر را برقرار کند.بای مثال در هنگام استفاده دوستان قدیمی خود را نیز خواهید دید که اصلا فکرش را هم نمیکردید لاین آنها را برای شما بیابد!
+ همچنین با “بازطراحی” نرم افزار اندروید خود در بهینه سازی کدها موفق عمل کرد و توانست حداکثر ضریب امنیت را ایجاد کند
درواقع می توان گفت لاین همه ی توان خود را در کمترین زمان ممکن بکار برد و توانست خود را از دینیا فراموش شده ها بیرون بکشد و در اوج بدرخشد.

در نهایت تست اپ به چند دلیل استفاده صحیح از لاین را مناسب می داند:

+ امنیت بسیار بالا و در نوع خود بی نظیر(کاملأ بررسی و از لحاظ صاحب نظران تایید شده است،همچنین مطابق با بررسی های دقیق ضریب امنیت لاین به مراتب از نرم افزار معروف واتس اپ بیشتر است)
+ امکانات بسیار قوی و سازگاری تمام قابلیت ها با نگارش های مختلف سیستم عامل اندروید
+ مجاز بودن استفاده از آن در کشور  (تا به این لحظه هیچ خبری مبنی بر مسدود شدن و یا منع استفاده از سوی مراجع مربوطه منتشر نگردیده است)
+ مدیریت بسیار قوی تیم فنی و پشتیبانی نرم افزار بزرگ لاین(مطابق با بررسی های تست اپ در نوع خود بینظیر است)
+ سرعت و پایداری قابل قبول انتقال پیام ها
‌‌
امیدواریم با مطالعه این مطلب دیدکلی از روند توسعه و پیشرفت لاین و از نحوه سیاست های تعیین روند توسعه نرم افزارهای اندروید بدست آورده باشید.استفاده صحیح و قانونی از نرم افزارهای ارتباطی وظیفه همه ماست

شرکت  پویاسازاندسته بندی : آندروید , نرم افراز
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.